Dziś mamy 30 marca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 lutego 2020

"Terytorialsi" przeprowadzili zajęcia w ZS w Szubinie. Kontynuacja współpracy

fot. Agnieszka Bubczyk

fot. Agnieszka Bubczyk

"Terytorialsi" przeprowadzili w ZS w Szubinie zajęcia z edukacji wojskowej i edukacji dla# bezpieczeństwa.

Dnia 18.12.2019 r., jeszcze przed przerwą Świąteczno-noworoczną oraz w dniach 11 i 13.02.2020 r. Instruktorzy z Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu i żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej ps. „Zo”, kpr. Sławomir Wilkowski wraz z P. Maciejem Soplińskim oraz st. chor. sztab. Jacek Gralak i st. kpr. Tomasz Witkowski przeprowadzili w ZS im.prof. E. Chroboczka w Szubinie, zajęcia z edukacji wojskowej i edukacji dla bezpieczeństwa z uczniami klas wojskowych Technikum i uczniami szkoły Branżowej. Zajęcia z naszymi "wyjątkowymi gośćmi" obejmowały następujące zagadnienia i tematykę: prezentacja kursu spadochronowego w Kujawskim Aeroklubie, który obejmuje szkolenie podstawowe składające się z szkolenia teoretycznego i praktycznego wraz z odbyciem skoku spadochronowego na samolocie typu JAK-12, Taktyka obejmująca m.in. konfigurację sprzętu będącego na wyposażeniu "Terytorialsów" (Uniwersalną Kamizelkę Ochronną KWM02 i hełm kevlarowy), sygnały dowodzenia, szyki marszowe i maskowanie. Ponadto musztrę indywidualną i zespołową oraz promocję służby w wojskach Obrony Terytorialnej a konkretnie w szeregach 8 K-P Brygady. Po raz kolejny zaproszeni Instruktorzy potwierdzili motto służby Wojsk OT „Zawsze blisko, zawsze gotowi”, do działania na obszarze naszej "małej Ojczyzny". Tym razem szkolenie obejmowało szerszą grupę uczniów ZS.

Dziękujemy za kolejny pobyt w Szubinie i czas poświęcony naszym uczniom. Następne wspólne zajęcia z żołnierzami Brygady planowane są w miesiącu marcu na poligonie w Łojewie pod Inowrocławiem, pod warunkiem wyrażenia na nie zgody przez Dowódcę 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT płk. Krzysztofa Stańczyka. Dodatkową propozycją szkoleniową dla uczniów w "mundurach" będą zajęcia realizowane przez żołnierzy 1 batalionu logistycznego "Ziemi Nakielskiej" na bydgoskiej strzelnicy garnizonowej Jachcice. Liczymy na pozytywny finał w tej sprawie.

Materiał: Agnieszka Bubczyk

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)