Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

26 czerwca 2018

Tenisowy turniej zakończony. Zwyciężyła para z Kcyni

Prognozy meteorologiczne jednak się sprawdziły i długo wyczekiwane opady deszczu zwłaszcza # przez rolników nadeszły.

Zaplanowany na 24 czerwca 2018 r. turniej z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczął się na korcie tenisowym, ale zakończył rozgrywkami na sali sportowej Szkoły Podstawowej w Kcyni. Kcyńskie Stowarzyszenie Tenisowe „Nasz kort” przystąpiło do realizacji kolejnego zadania w ramach przyznanej dotacji przez Gminę Kcynia w ramach otwartego konkurs ofert nr 4/2017 w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, pod nazwą „SPORT” (art. 4 ust. 1 pkt. 17) oraz dotacji Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią udzielonej w ramach „Kultura Fizyczna i Sport 2018” - Organizacja na terenie powiatu nakielskiego imprez sportowych zwłaszcza o charakterze ponadgminnym.

Chęć udziału w turnieju zgłosiło 6 par deblowych, które zostały podzielone na dwie grupy rozgrywkowe A i B. Wśród uczestników byli gracze z Łabiszyna, Szubina, Nakła nad Notecią i z Kcyni. Gracz. Zaproszeni goście podkreślali, że odnowiony kort robi wrażenie. Uczestników przywitał osobiście Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który podkreślił, że tego typu inicjatywy podejmowane przez mieszkańców Kcyni przyczyniają się do popularyzacji tenisa ziemnego. Wszyscy zgromadzeni uczcili minutą ciszy wszystkich zmarłych Polaków, którzy przyczynili się do odzyskania upragnionej niepodległości.

W grupie A awans do finału uzyskała para D. Bembnista/P. Podgórski (faworyci turnieju na cegle), a z grupy B awansowali natomiast J. Adamczewski/M. Krzyżanowski. Finał zakończył się sukcesem pary z Kcyni, która wygrała mecz w stosunku gemów 9 – 2. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyła para W. Suchniński/M. Biernacki pokonując parę A. Kowalski/M. Pezacki w stosunku gemów 9 – 4. Mecze finałowe zostały rozegrane na Sali ze względu na załamanie pogody. Piąte miejsce zajęła para Ł. Ficek/J. Orzechowski, a szóste miejsce para K. Maciejewski/A. Rybicki.

KST „Nasz kort” w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 8 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)