Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

10 kwietnia 2018

Teatr Meandry zaprezentował swój nowy spektakl. Była to podróż w czasie

fot. Roman Jagodziński

fot. Roman Jagodziński

Młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie próbuje #ocalić wspomnienia o dawnym Szubinie od zapomnienia.

6 kwietnia o godzinie 19:00 rozpoczęła się pierwsza z trzech premier nowego spektaklu Teatru Meandry działającego przy szubińskim ogólniaku pt. Kroniki szubińskie. Scenariusz  do  spektaklu powstał w oparciu o wspomnienia mieszkańców Szubina.  Przez kilka miesięcy aktorzy teatru wraz z reżyserem Arlettą Jagodzińską zapraszali "szubiniaków" i rozmawiali z nimi o Szubinie lat 40, 50, 60 i 70.           

Spektakl był retrospekcją dla starszych pokoleń oraz lekcją dla młodych. Dzięki scenografii i rekwizytom podczas przedstawienia publiczność została zaproszona do podróży w czasie, bowiem całość rozgrywała się w kawiarni „Jedyna”, która w latach 70 istniała w Szubinie. Nie zabrakło również muzyki z tamtego okresu oraz szczerej rozmowy o problemach, uczuciach i namiętnościach niezmiennych od setek lat.

W rolę bohaterów spektaklu wcielili się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Szubinie: Katarzyna Polcyn. Weronika Rosińska, Julia Gust, Natalia Konopczyńska, Julia Stodolna oraz Amadeusz Leszczyński. Akustykiem był Grzegorz Siuchniński, uczeń  III klasy gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie.

Spektakl jest efektem wielomiesięcznej pracy reżysera i aktorów. Młodzież, przygotowując się do p remiery, brała udział w warsztatach prowadzonych przez Mieczysława Giedrojcia z Teatru Małych Form w Bydgoszczy, Dawida Kartaszewicza, a także Jolantę Litwin-Sarzyńską z Teatru Syrena w Warszawie.Spektakl współfinansowany był przez Gminę Szubin oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Liceum w Szubinie.

13 kwietnia 2018r. o godz. 18:00 w auli szubińskiego liceum odbędzie się pokaz otwarty dla mieszkańców Szubina oraz przyjaciół teatru, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

Materiał: A. Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)