Dziś mamy 16 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2022

Szybkie obrady w trybie zdalnym. Radni rozpatrzyli dwie skargi

fot. archiwum

fot. archiwum

W środę, 26 stycznia w trybie zdalnym obradowali# radni powiatowi. W czasie sesji podjęto kilka uchwał, w tym rozpatrzono dwie skargi.

Radni powiatowi dokonali m.in. zmian w tegorocznym budżecie oraz wieloletniej prognozie finansowej. Poza tym, przyjęto sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego za 2021 rok. Do porządku obrad dodano dwie uchwały związane ze złożonymi do biura rady skargami. Pierwsza dotyczyła skargi na działalność dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Nakle. Radni z komisji skarg uznali, że rada powiatu nie jest właściwym organem do jej rozpatrywania i przekazała ją wojewodzie kujawsko-pomorskiemu oraz staroście nakielskiemu. Z kolei druga skarga została wniesiona na działalność dyrektora Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej i dotyczyła łamania przepisów ustawy o związkach zawodowych. Radni prawie jednogłośnie uznali ją za bezzasadną, tylko radny Jarosław Schulz wstrzymał się od głosu.

W wolnych głosach i wnioskach poruszono kwestię konieczności nabycia przez powiat gruntu pod obiekt sportowy przy I LO w Nakle czy problemów z wyjazdem z garaży na ulicy Potulickiej w Nakle.

Oceń artykuł: 8 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 17 (17)

  Nakło , w dniu 26-01-2022 13:35:30 napisał:

  Radni Starosta Żałośni ludzie

  odpowiedz

  • 5 (11)

  Marek- Kcynia , w dniu 26-01-2022 15:47:29 napisał:

  Chciałbym zostać radnym powiatowym w gminie Kcynia. Czy ktoś buduje jakiś komitet ? Do kogo mogę się zgłosić?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (9)

  Sołtys , w dniu 26-01-2022 18:58:59 napisał:

  Zgłoś się do pana Błońskiego w Nakle. Polecam.

  odpowiedz

  • 8 (12)

  wstyd, w dniu 26-01-2022 19:23:32 napisał:

  Tak dokładnie, każdy by chciał dostać zajebistą dietę.Niewiele trzeba wystarczy podnosić łapę. A jak jeszcze należy się do PIS-u i ma się od nich stanowisko to lepiej nie trzeba. Wybierajmy mądrze!

  odpowiedz

  • 10 (20)

  Sołtys , w dniu 26-01-2022 19:25:28 napisał:

  Masz rację. Wstyd. Obecna rada powiatu to żenujące przedstawienie.

  odpowiedz

  • 11 (15)

  Monia, w dniu 26-01-2022 20:39:02 napisał:

  Jutro będzie cyrk tzn rada miejska

  odpowiedz

  • 4 (10)

  RZ, w dniu 27-01-2022 08:40:58 napisał:

  W rodzinach zastępczych wrze, a radni powiatowi milczą

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (3)

  Mama, w dniu 27-01-2022 15:13:53 napisał:

  Zdalne zaniesmy im faktury za prąd jak dzieci mają być w domu

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Sołtys , w dniu 27-01-2022 16:37:59 napisał:

  Była ta sesja w gminie? Był cyrk? Czy jak zawsze wszystkie racji w górę?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Xxx, w dniu 28-01-2022 09:39:13 napisał:

  Chciałbym tym niedouczonym piszącym uzmysłowić, że w starostwie nie żádzi PiS tylko lewica i to niech do Was dotrze

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Budowa hal
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Konstrukcje stalowe
Ramki ślubne
39,90PLN
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany grill bez mięsa. Postaw na serowe przekąski i warzywa!

Majówka to niepisana data graniczna rozpoczynająca sezon grillowy. Wielu z nas# z radością na to czekało. Posiłek na łonie przyrody jest doskonałą okazją do spotkań towarzyskich czy rodzinnych. Niektórzy jednak tracą zapał, na myśl o ciężkostrawnych potrawach. A przecież grillowanie nie musi opierać się wyłącznie na mięsie. Tak naprawdę to łatwy i szybki sposób na dodanie smaku prostym i zdrowym warzywom czy zaserwowanie produktu w innej niż zwykle postaci. Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować ucztę zarówno dla Twoich wege znajomych, jak i dla tych, którzy chcą ograniczyć ilość mięsa w swojej diecie lub oprócz niego chętnie wypróbują nowe, ciekawe smaki. Bezmięsne grillowanie wciąż dla wielu brzmi jak oksymoron. Jeśli jesteś przyzwyczajony do steków i hamburgerów, być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o to, co i jak grillować jako wegetarianin, weganin lub jako gospodarz, który zaprasza na grilla wegetarian lub wegan. Niemniej przygotowanie serowych przekąsek czy grillowanych warzyw może się okazać niezwykle ciekawą przygodą kulinarną. I kto wie – być może nowe smaki pokochają nawet najbardziej zagorzali mięsożercy.

(czytaj więcej)