Dziś mamy 9 lipca 2025, środa, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2018

Szukanie pracy w mobilny sposób

Internet to nieodłączny element naszej codzienności. Korzystamy z niego niemal każdego dnia. Sprawdzamy najnowsze informacje, robimy zakupy, zamawiamy bilety do kina. Coraz częściej też… szukamy pracy. Tak naprawdę nie jest to trudne.

Obecnie w sieci istnieje wiele portali, które w znaczący sposób ułatwiają nam znalezienie idealnej pracy. Jednym z nich jest Pracuj.pl – najchętniej odwiedzany portal rekrutacyjny istniejący od 2000 r. i zawierający ponad 36 tys. ofert pracy.

Zalety szukania pracy przez Internet

Mobilne poszukiwanie pracy pozwala oszczędzić nasz czas. Nie musimy osobiście fatygować się do przedsiębiorstw, aby złożyć swoje CV, wystarczy że wyślemy je internetowo. Ponadto możemy być na bieżąco z najnowszymi ogłoszeniami, kontaktować się z wybranymi pracodawcami, z firmami, którymi jesteśmy zainteresowani. Możemy też sprawdzać, jakie są wymagania i oczekiwania pracodawców. Dzięki temu będziemy w stanie sprostać ich oczekiwaniom i poszerzyć kompetencje, odbyć kurs, który pomoże nam w zdobyciu upragnionej pracy.

Mobilne poszukiwanie pracy – jak wygląda?

Przedstawiamy w kilku krokach, jak powinno wyglądać poszukiwanie pracy przez Internet.

1. Przeglądaj strony z ogłoszeniami o pracę w każdej wolnej chwili. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najnowszymi ofertami pracy.

2. Jeżeli znajdziesz interesującą cię ofertę – nie czekaj! Wyślij od razu swoje CV.

3. Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości odnośnie do rekrutacji, coś nie jest dla ciebie jasne – napisz do danego przedsiębiorstwa. Dzięki temu firma zobaczy, że naprawdę ci zależy, z pewnością chętnie udzieli wszystkich niezbędnych informacji.

4. Uważnie obserwuj firmy, które cię interesują. W obecnych czasach niemal każde przedsiębiorstwo posiada swoje konto na portalach społecznościowych, dlatego polub ich profile, komentuj artykuły i zdjęcia, jakie publikują.

Warto pamiętać, aby szybciej i skuteczniej znaleźć wymarzoną pracę można zainstalować w urządzeniach mobilnych specjalne aplikacje, które ułatwią nam poszukiwanie pracy.

Artykuł sponsorowany: Materiał Partnera

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Szkolenie zintegrowane. Unikalne warunki, bezcenne doświadczenie

Na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych #(CPSP) w Ustce zakończyło się intensywne szkolenie poligonowe żołnierzy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Blisko 230 terytorialsów z 82 batalionu lekkiej piechoty w Inowrocławiu uczestniczyło w dwutygodniowym zgrupowaniu, które zwieńczyło roczny cykl szkolenia żołnierza Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) – indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego.

(czytaj więcej)
0

Wakacje to idealny moment. Dołącz do grona Honorowych Dawców Krwi

Wakacje to idealny moment, by dołączyć do grona Honorowych Dawców Krwi.

(czytaj więcej)
0

Dziś Sławosz Uznański-Wiśniewski połączy się z dziećmi. "Halo Kosmos"

8 lipca Sławosz Uznański-Wiśniewski# połączy się z polskimi dziećmi i młodzieżą w ramach programu edukacyjnego współtowarzyszącego misji IGNIS. Podczas spotkania astronauta odpowie na pytania młodych ludzi, jak również przeprowadzi zaproponowane przez nich eksperymenty prosto z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS.

(czytaj więcej)
0

Ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe. Kiedy i jak stosować?

Ubezwłasnowolnienie to instytucja prawna przewidziana #w polskim prawie, mająca na celu ochronę osoby, która z powodu zaburzeń psychicznych lub innej poważnej niezdolności nie jest w stanie samodzielnie kierować swoim postępowaniem. Ma ono na celu ochronę interesów osoby ubezwłasnowolnionej, a nie jej karanie czy dyskryminowanie. Może dotyczyć m.in. osób z chorobami psychicznymi, upośledzeniem umysłowym, uzależnieniami czy schorzeniami neurodegeneracyjnymi (np. zaawansowana demencja), które w znacznym stopniu umożliwiają świadome kierowanie swoim zachowaniem.

(czytaj więcej)