Dziś mamy 15 lutego 2019, piątek, imieniny obchodzą:

02 marca 2019

Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu "SzuFLA"

Szubiński Dom Kultury wraz z agencją artystyczną Start i Gniewomirem Piekarskim po raz drugi mają # przyjemność organizować Szubiński Festiwal Lekkiego Absurdu „SzuFLA”.

Wydarzenie to w ubiegłym roku cieszyło się sporym zainteresowaniem. II edycja Szufli odbędzie się 2 marca 2019 r. w Szubińskim Domu Kultury. Bilety w cenie 30 zł można już nabywać w biurze głównego organizatora przy ulicy Kcyńskiej 13 w Szubinie.

Formuła Festiwalu pozostaje niezmieniona. W pierwszej części, w kolejności losowej zobaczymy 4 „kabarety amatorskie” w tym dwóch Stand-uperów: Nie Do Pary, Klub Szyderców Bis, Paulina Potocka, Krzysztof Kamyszek. Gwiazdą wieczoru tegorocznej edycji jest kabaret Łowcy.B.

Na zakończenie festiwalu zostaną wręczone nagrody dla najlepszych występujących. Tych poznamy w głosowaniu publiczności. Organizatorzy wydarzenia przyznają nagrodę Osobowości Festiwalu.

Prezentacja kabaretów Festiwalowych:
Kabaret Nie Do Pary
Kamera włączona? Akcja! Nazywamy się Kabaret Nie Do Pary. Ktoś powie, prosto, ze smakiem. Elegancko, szykownie. Może ktoś nam tak kiedyś powie...
Bartek idealnie pasuje do wyrazu NIE, ponieważ często mu coś NIE pasuje. Noemi to z kolei DO, dlatego że zawsze musi DOdać swoje trzy grosze. Eliza pokazuje PARzydełka, jeśli ją ktoś zdenerwuje. Jesteśmy jak skarpetki, a kto powiedział, że skarpetki muszą być jednakowe?

Klub Szyderców Bis
to inicjatywa współpracujących ze sobą od kilku lat ludzi nieobojętnych na piosenkę autorską, kabaretową, literacką, aktorską. Jest to także wspomnienie, ukłon w stronę Klubu Szyderców - kabaretu literackiego działającego w Poznaniu w latach 1932 – 1935. Współczesny Klub Szyderców ma charakter piwnicy artystycznej. W 2015 miała miejsce premiera ich pierwszego programu: "Czyj ten benefis?", a jesienią ubiegłego roku zaprezentowali swój drugi program "ZIELONY BAtaLiONIK czyli kabaret na froncie", nawiązujący do pierwszych polskich kabaretów. Są dwukrotnymi laureatami Ostrołęckich Spotkań z Piosenką Kabaretową OSPA, a ich piosenka "Na Kaponierze" została nagrodzona na ubiegłorocznym festiwalu PAKA.

Paulina Potocka
Stand-uperka z Białegostoku. Osoba, wobec której bardzo świadomie używa się słowa "temperament". Swoje występy buduje przede wszystkim na abstrakcyjnym poczuciu humoru. Nie szokuje. Nie budzi kontrowersji. Podobno nie jest klasycznym stand-upem. Zadziwia swoją dynamiką, a raczej jej brakiem. Zanurzy nas w swojej formie. Przeprowadzi przez światy, które często nie istnieją. Jej stand-up zadziwia. Wstrząsa. Nie pozostawia obojętnym. Po jej występie nic już nie będzie takie samo.

W 2017 roku po raz drugi zdobyła tytuł "Królowej Łgarzy" w Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni. II miejsce w Przeglądzie Kabaretowym PAKA w 2018 roku. I miejsce na Festiwalu Mulatka w Ełku, III miejsce na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, II miejsce na Festiwalu Fermenty.

Występowała w takich telewizjach jak Polsat, TVP Rozrywka, TVP2 oraz Comedy Central Polska. Razem z Łukaszem Kozłowskim prowadzi w Białymstoku własną scenę stand-upową "Potocka&Kozłowski prezentują".

Krzysztof Kamyszek
Człowiek ze Świebodzina. Pierwszy raz zdecydował się spróbować swoich sił na scenie po koniec 2011.Wcześniej był nieśmiały. Przed występem w głowie pojawiła się myśl-najwyżej mnie wyśmieją. Jego przeczucia się potwierdziły, wyśmiali…znaczy śmiali się. Tego wieczora postanowił, że zostanie stand-uperem. I jakoś to się kręci. Jako aptekarz aplikuje widzom śmiech na różne sposoby.

materiał: Paweł Pietroń 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Skup i sprzedaż części
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Kwasy...
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)