Dziś mamy 25 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

23 listopada 2017

Szubinianie nie dają za wygraną. To czwarte z rzędu zwycięstwo

Po fatalnym początku sezonu szubinianie nareszcie złapali wiatr w żagle. Ostatnie w tej #rundzie spotkanie dało podopiecznym trenera Wiesława Stepczyńskiego czwarte z rzędu zwycięstwo. Przed własną publicznością piłkarze Szubinianki pokonali drużynę z Osięcin, choć pierwsze minuty meczu nie zapowiadały szczęśliwego zakończenia.

Zawodnicy beniaminka rozpoczęli bez kompleksów i szybko objęli prowadzenie. W 20` gospodarze stracili nie tylko bramkę, ale i zawodnika. W polu karnym faulował Michał Jaworski, za co arbiter ukarał go drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Jedenastkę na gola zamienił Bartosz Cybulski. Mecz ułożył się więc idealnie dla przyjezdnych. Wystarczyło tylko wykorzystać przewagę zawodnika i zachować korzystny wynik. Problem był jeden. Miejscowi ani myśleli oddać Ziemowitowi choćby punkt. Wiedzieli, że straty muszą odrobić szybko, bo w końcówce może zabraknąć sił. Wprawdzie gdyby nie dokonała interwencja Karola Kobylarza w 22`, mogło być 0:2, ale później do głosu doszli piłkarze Szubinianki. Po dwóch kwadransach gry do remisu doprowadził Kamil Zajdlewicz. Chwilę później, po tym jak w polu karnym jeden z zawodników zagrał ręką, sędzia podyktował rzut karny dla Szubinianki. Strzał Roberta Jurka z jedenastu metrów dał jego ekipie prowadzenie. W 45` najlepszy strzelec zespołu trafił po raz drugi, a tuż przed przerwą „swoje” dołożył Kamil Zajdlewicz. Piłkarze schodzili do szatni przy stanie 4:1, w co goście chyba nie bardzo mogli uwierzyć.

W drugiej połowie niewiele się działo. Gracze z Osięcin ani razu nie zagrozili bramce Karola Kobylarza, a zmęczeni szubinianie swoich okazji nie zakończyli skutecznie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4:1, dzięki czemu Szubinianka zakończyła rundę na dziesiątej pozycji, co (biorąc pod uwagę początek sezonu) jest bardzo prognostykiem przed starciami rewanżowymi w przyszłym roku.

Szubinianka – Ziemowit Osięciny 4:1 (4:1)

Skład Szubinianki: Karol Kobylarz, Kacper Kłosowski (73' Paweł Jakubowski), Dariusz Chojnacki, Michał Jaworski, Dominik Krawczyk, Konrad Polawski, Robert Jurek (55' Damian Bogusz), Marek Gwit, Vasile Nicoara (46' Mirosław Obremski), Szymon Staszak (68' Przemysław Wesołek), Kamil Zajdlewicz.