Dziś mamy 22 kwietnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 listopada 2018

Sztuka to też nauka. Twórczo zakończono realizację projektu

fot. pow

fot. pow

Wraz z końcem października w Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie dobiegł końca projekt na # zajęcia pozalekcyjne „Sztuka to też nauka!” finansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.

Uczniowie dzięki zakupionym materiałom mieli możliwość wyrażać swoje emocje, nabywać umiejętności plastyczno-techniczne, wzmocnić samoocenę i relaksować się.

Twórcze działania pomogły w budowaniu patriotycznych i kreatywnych postaw u dzieci, uwrażliwiły je na sztukę i piękno natury.

Podsumowujący dzień stał się bardzo ważną chwilą dla wszystkich uczniów placówki, ponieważ tematyka zajęć nawiązywała do obchodów 100 rocznicy odzyskanie niepodległości przez Polskę. Warsztaty malarstwa przeprowadziła Pani Hanna Zawadzka-Pleszyńska prezes szubińskiej grupy Plama’s oraz nauczyciele ZSS w Szubinie.

Zajęcia rozpoczęły się od wprowadzenia do historycznych dziejów Polski i omówienia symboli narodowych, a w tle rozbrzmiewały pieśni patriotyczne. Praca w takim klimacie dała uczniom wiele satysfakcji, a pozyskane wiadomości trafiły do ich serc – co widać w emocjach przelanych farbami na płótna.

W trakcie realizacji Projektu gościnnie warsztaty prowadziła Pani Alina Gordon oraz Pani Hanna Zawadzka-Pleszyńska, za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy!

Materiał: Sara Pawlicka/ZSS

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Test amortyzatorów
Baterie
od 0,90PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Metkownice
od 179PLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Meble łazienkowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)