Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2019

Szkolna delegacja w Toruniu. Uczniowie złożyli przysięgę

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 2.06.2019r., na zaproszenie Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony # Terytorialnej płk. Krzysztofa Stańczyka delegacja uczniów kadetów klasy wojskowej ITL wraz z wychowawcą klasy mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim uczestniczyła w Centrum Szkolenia i Uzbrojenia im. gen. Józefa Bema w Toruniu w piątej z kolei uroczystej przysiędze żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej 81. batalionu lekkiej piechoty.

Tym razem w skład delegacji weszli nast. kadeci: Martyna Borowicka, Agata Manikowska, Jakub Król, Aleksander Holec, Gracjan Chudziński i Szymon Rutkowski. W tej uroczystości dominowało motto przewodnie Wojsk OT „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko”, które jest nam również bliskie ze względu na każdy udział w uroczystej przysiędze żołnierzy TSW w/w Brygady.

Kolejna grupa żołnierzy po dniach (weekendowych) intensywnego szkolenia m.in. na toruńskim poligonie powtórzyła za swoim Dowódcą w obecności najbliższej rodziny i zaproszonych gości słowa roty przysięgi.

Brzmiały one: „Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej, ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg”.

Korzystając z obecności w gronie zaszczytnych gości m.in. Dowódcy Wojsk OT gen. dyw. Wiesława Kukuły oraz Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego Józefa Ramlau przekazaliśmy w imieniu całej społeczności szkolnej oprawione zdjęcie z pierwszego pobytu płk. Stańczyka w ZSP w dniu 29 maja 2018 roku przy okazji spotkania z klasą Wojskową IITL (obecną IIITL, z której trzej uczniowie tj. Paweł Meller, Martyna Gwardzik i Hubert Urbanowicz zostali żołnierzami TSW).

Dzięki już ponad rocznej współpracy z Dowódcą 8 K-P Brygady OT mogliśmy po raz kolejny „na żywo” uczestniczyć w uroczystości zgodnej z Ceremoniałem Wojskowym SZ RP. Po uroczystości przysiędze uczestniczyliśmy również w pokazie sprzętu wojskowego oraz żołnierskim poczęstunku na stołówce żołnierskiej składającym się z „grochówki”.

Dokonaliśmy również wpisu do Księgi pamiątkowej 8 K-P Brygady OT.

materiał: Agnieszka Bubczyk/Zespół ds. promocji ZSP

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)