Dziś mamy 19 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2019

Szkolna delegacja w Toruniu. Uczniowie złożyli przysięgę

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 2.06.2019r., na zaproszenie Dowódcy 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony # Terytorialnej płk. Krzysztofa Stańczyka delegacja uczniów kadetów klasy wojskowej ITL wraz z wychowawcą klasy mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim uczestniczyła w Centrum Szkolenia i Uzbrojenia im. gen. Józefa Bema w Toruniu w piątej z kolei uroczystej przysiędze żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej 81. batalionu lekkiej piechoty.

Tym razem w skład delegacji weszli nast. kadeci: Martyna Borowicka, Agata Manikowska, Jakub Król, Aleksander Holec, Gracjan Chudziński i Szymon Rutkowski. W tej uroczystości dominowało motto przewodnie Wojsk OT „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko”, które jest nam również bliskie ze względu na każdy udział w uroczystej przysiędze żołnierzy TSW w/w Brygady.

Kolejna grupa żołnierzy po dniach (weekendowych) intensywnego szkolenia m.in. na toruńskim poligonie powtórzyła za swoim Dowódcą w obecności najbliższej rodziny i zaproszonych gości słowa roty przysięgi.

Brzmiały one: „Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny, w potrzebie krwi własnej, ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg”.

Korzystając z obecności w gronie zaszczytnych gości m.in. Dowódcy Wojsk OT gen. dyw. Wiesława Kukuły oraz Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego Józefa Ramlau przekazaliśmy w imieniu całej społeczności szkolnej oprawione zdjęcie z pierwszego pobytu płk. Stańczyka w ZSP w dniu 29 maja 2018 roku przy okazji spotkania z klasą Wojskową IITL (obecną IIITL, z której trzej uczniowie tj. Paweł Meller, Martyna Gwardzik i Hubert Urbanowicz zostali żołnierzami TSW).

Dzięki już ponad rocznej współpracy z Dowódcą 8 K-P Brygady OT mogliśmy po raz kolejny „na żywo” uczestniczyć w uroczystości zgodnej z Ceremoniałem Wojskowym SZ RP. Po uroczystości przysiędze uczestniczyliśmy również w pokazie sprzętu wojskowego oraz żołnierskim poczęstunku na stołówce żołnierskiej składającym się z „grochówki”.

Dokonaliśmy również wpisu do Księgi pamiątkowej 8 K-P Brygady OT.

materiał: Agnieszka Bubczyk/Zespół ds. promocji ZSP

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)