Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:
12 czerwca 2018

Świętowanie w Wąsoszu. Jedną z atrakcji było puszczanie wianków

fot: TD

fot: TD

Tradycja puszczania wianków i dzień dziecka były okazją do sobotniego świętowania w #Wąsoszu. Impreza zorganizowana przez Radnego Rady Miejskiej w Szubinie Sławomira Berkę i sołtysa wsi Kazimierę Chareńską do samego końca obfitowała w wiele atrakcji, zarówno dla dzieci jak i starszych mieszkańców.

Na początek zaprezentowali się najmłodsi z Przedszkola „Iguś” w Chomętowie, tuż po nich uczniowie Szkoły Podstawowej w Królikowie, którzy przygotowali przedstawienie „Pierduśnice”. Nie zabrakło też popisów wokalnych Jagody Buksa, Julii Chareńskiej i Kamila Kmieć, którzy wykonali znane wszystkim polskie i zagraniczne przeboje.

W trakcie imprezy dzieci korzystały z zabaw na dmuchanych urządzeniach rekreacyjnych, przejażdżek zabytkowym motocyklem, strzelnicy oraz konkursów z nagrodami. Z tych ostatnich skorzystali również dorośli. Obieranie ziemniaków na czas czy ubijanie jajek to tylko nieliczne z konkurencji, które przyniosły wiele śmiechu starszym uczestnikom, jak i oglądającym zmagania.

W rytmach biesiadnej piosenki „Wiła wianki” z boiska przy świetlicy wiejskiej, gdzie odbywała się impreza wyruszył korowód. Podobnie jak było to w latach poprzednich, zebrani przemaszerowali nad jezioro, by tam zgodnie ze zwyczajem wypuścić wianki przygotowane przez okoliczne sołectwa: Słupy, Mąkoszyn, Chomętowo, Żędowo i gospodarze - Wąsosz.

Prawdziwa muzyczna uczta rozpoczęła się po powrocie. Jako pierwszy zaprezentował się duet w składzie Agnieszka Berka i Grzegorz Szubart. Była to rozgrzewka, bo po nich zagrała gwiazda wieczoru-  zespół Cliff. Formacja nurtu disco-polo bawiła publiczność swoimi hitami „Poczekaj dziewczyno” i „Powiedz mi”.  Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Tekst - TD

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Elewacje
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Mikrodermabrazja
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)