Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

22 listopada 2022

Świętowali ubrani na niebiesko. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

fot. Archiwum SP3 w Szubinie

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, czyli najważniejszego dokumentu# dotyczącego praw najmłodszych.

Choć w tym roku ten dzień wypadał w niedzielę, nic nie stało na przeszkodzie, abyśmy wspólnie świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w poniedziałek - 21 listopada. W tym roku również robimy to wspólnie z UNICEF.

To był radosny dzień, chociaż z poważnym przesłaniem. Ubrani na niebiesko przypomnieliśmy sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie same prawa. We wszystkich grupach naszego przedszkola odbyły się zabawy, rozmowy na temat praw dzieci, dyskusje o ich potrzebach oraz roli rodziców i opiekunów. Dzieci obejrzały również film pt. „Wszyscy mamy prawa” i otrzymały „Zeszyt zadań dla najmłodszych” oraz „Pokoloruj swoje prawa”. Przedszkolaki wiedzą, że mają prawo do miłości, opieki, radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i możliwości poznawania otaczającego nas świata. Dobrze, żeby dorośli też o to dbali.

Pamiętajmy:

„Mały człowiek, duża sprawa. Mały człowiek ma swe prawa.
Strzegąc praw tych należycie – układamy dziecku życie.”

Materiał: Małgorzata Winkowska / Samorządowe Przedszkole nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kalendarz jednodzielny
26,00PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bombka plastikowa ze zdjęciem
19,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Budowa hal
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)