Dziś mamy 19 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

26 listopada 2018

Święto pluszowego misia. Mnóstwo atrakcji dla najmłodszych

fot.pow

fot.pow

W piątek 23 listopada dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2# w Szubinie obchodziły w sali gimnastycznej Zakładu Poprawczego Święto Pluszowego Misia.

Wychowankowie pod opieką wychowawców pana Adama Kulczyka oraz pana Daniela Wypycha przygotowali dla dzieci zadania, które wymagały od najmłodszych sprawności ruchowej i precyzji. Ich zadaniem było m.in. rzucanie do kosza, pokonanie toru przeszkód, skakanie na trampolinie, czy strzelanie piłką do bramki z użyciem kija do unihokeja. Sportowe zmagania stały się  rozgrzewką wszystkich misiów, za które były przebrane tego dnia dzieci, przed podjęciem kolejnych wyzwań. Wychowankowie Zakładu Poprawczego  stali się modelami, przemienionymi przez dzieci w misie. Odziewając starszych kolegów w misiowe stroje, przedszkolaki miały nie lada frajdę. Następnie każda grupa wykonała portret stworzonego przez siebie misia na dużych planszach. Tegoroczna uroczystość miała nieco inny charakter, niż każdego roku. Stała się jednak utrwaleniem w pamięci najmłodszych, jak pluszowy miś, najprostsza zabawka, uosobienie bezpieczeństwa, spokoju, miłości, może zjednać pokolenia (małych dzieci i dorastających wychowanków), czy stać się u podstaw integracji. Była także pretekstem do współpracy, zaangażowania, rozwijania wyobraźni i kreatywności, w oparciu o ukochaną przez dzieci zabawę. Niezapomnianym pożegnaniem była przejażdżka wszystkich dzieci na rydwanach z koców po całej sali, w której to najistotniejsza była siła i wytrzymałość gospodarzy. Dziękujemy im za to bardzo!

materiał: Anna Ucińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 25 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)