Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 listopada 2019

Światowy Dzień Jeża. Zabawie i radości nie było końca

fot. SP Rynarzewo

fot. SP Rynarzewo

Dnia 18 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w # Rynarzewie odbyła się impreza z okazji „Światowego Dnia Jeża”.

Uroczystość tę przygotowały wychowawczynie klas IIa i IIIa – Renata Winter i Wiesława Rausch. W zabawie uczestniczyli uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami. Imprezę prowadziła uczennica klasy IIa - Blanka Jeran jako „Jeż” oraz uczennica klasy IIIa - Anna Skuza jako dziennikarka.

Na początku program artystyczny przedstawili uczniowie klasy IIa i IIIa. Dzieci zaprezentowały piosenki i wiersze oraz inscenizację związaną z tematem spotkania, czyli jeżem. Potem dzieci poznały ciekawostki związane z jeżem oglądając wywiad. 

Następnie pani Renata Winter poprowadziła zabawy integracyjne według pedagogiki zabawy KLANZA - „Pieczenie ciasta” oraz „Taniec z gazetami” prowadzony według metody Batti Straussa.

Gdy dzieci były już rozbawione, przyszedł czas na wyciszenie i wykazanie się wiedzą na temat jeży. Wtedy pani Wiesia R. i Renia W. rozdały dzieciom karty pracy. Uczniowie pracowali na trzech poziomach wiekowych, według wieku.

Pierwszym zadaniem była odpowiedź na pytanie: Czym żywią się jeże? Dzieci robiły to w różny sposób, w zależności od tego jakie karty pracy zostały przygotowane dla danej klasy. Kiedy zadanie zostało wykonane i sprawdzone nadszedł czas na kolejne.

Uczniowie z pierwszych klas musieli znaleźć 7 różnic na karcie pt. „Spacer jeża”. Uczniowie klas II i III - otrzymali karty pracy pt. „Czas na sen” - czyli kto pierwszy pomoże jeżowi przejść do legowiska. Drugoklasiści i trzecioklasiści zmagali się z trudnościami, próbując przejść przez skomplikowany labirynt.

Po tych zadaniach przyszedł czas na rozgrywki sportowe. Dzieci brały udział w zawodach z wykorzystaniem maskotek jeży przyniesionych przez dzieci z domów. Były to konkurencje pt. „Jeże do legowiska”, „Jeż w tunelu” oraz „Nie wypuść jeżyka”. Radości i krzykom podczas dopingu nie było końca.

Na zakończenie głos zabrała Dyrektor Szkoły Podstawowej pani Agnieszka Tulińska. Uwieńczeniem całej imprezy było podsumowanie wyników ogłoszonego wcześniej konkursu plastycznego pt. „Mój przyjaciel jeż”, w którym wzięło udział ok. 70 uczniów klas 1-3. 

Przyznano nagrody główne za I, II i III miejsce, wyróżnienia oraz dyplomy i drobne upominki za udział w konkursie.

materiał: SP Rynarzewo

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Budowa hal
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Pokój dzienny/ jadalnia
Nowoczesne zabiegi laserowe
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)