Dziś mamy 14 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

20 listopada 2019

Światowy Dzień Jeża. Zabawie i radości nie było końca

fot. SP Rynarzewo

fot. SP Rynarzewo

Dnia 18 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w # Rynarzewie odbyła się impreza z okazji „Światowego Dnia Jeża”.

Uroczystość tę przygotowały wychowawczynie klas IIa i IIIa – Renata Winter i Wiesława Rausch. W zabawie uczestniczyli uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami. Imprezę prowadziła uczennica klasy IIa - Blanka Jeran jako „Jeż” oraz uczennica klasy IIIa - Anna Skuza jako dziennikarka.

Na początku program artystyczny przedstawili uczniowie klasy IIa i IIIa. Dzieci zaprezentowały piosenki i wiersze oraz inscenizację związaną z tematem spotkania, czyli jeżem. Potem dzieci poznały ciekawostki związane z jeżem oglądając wywiad. 

Następnie pani Renata Winter poprowadziła zabawy integracyjne według pedagogiki zabawy KLANZA - „Pieczenie ciasta” oraz „Taniec z gazetami” prowadzony według metody Batti Straussa.

Gdy dzieci były już rozbawione, przyszedł czas na wyciszenie i wykazanie się wiedzą na temat jeży. Wtedy pani Wiesia R. i Renia W. rozdały dzieciom karty pracy. Uczniowie pracowali na trzech poziomach wiekowych, według wieku.

Pierwszym zadaniem była odpowiedź na pytanie: Czym żywią się jeże? Dzieci robiły to w różny sposób, w zależności od tego jakie karty pracy zostały przygotowane dla danej klasy. Kiedy zadanie zostało wykonane i sprawdzone nadszedł czas na kolejne.

Uczniowie z pierwszych klas musieli znaleźć 7 różnic na karcie pt. „Spacer jeża”. Uczniowie klas II i III - otrzymali karty pracy pt. „Czas na sen” - czyli kto pierwszy pomoże jeżowi przejść do legowiska. Drugoklasiści i trzecioklasiści zmagali się z trudnościami, próbując przejść przez skomplikowany labirynt.

Po tych zadaniach przyszedł czas na rozgrywki sportowe. Dzieci brały udział w zawodach z wykorzystaniem maskotek jeży przyniesionych przez dzieci z domów. Były to konkurencje pt. „Jeże do legowiska”, „Jeż w tunelu” oraz „Nie wypuść jeżyka”. Radości i krzykom podczas dopingu nie było końca.

Na zakończenie głos zabrała Dyrektor Szkoły Podstawowej pani Agnieszka Tulińska. Uwieńczeniem całej imprezy było podsumowanie wyników ogłoszonego wcześniej konkursu plastycznego pt. „Mój przyjaciel jeż”, w którym wzięło udział ok. 70 uczniów klas 1-3. 

Przyznano nagrody główne za I, II i III miejsce, wyróżnienia oraz dyplomy i drobne upominki za udział w konkursie.

materiał: SP Rynarzewo

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Meble łazienkowe
Żel UV 5ml
7,50PLN
Naczepa platforma
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)