Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

04 kwietnia 2019

Światowy Dzień Autyzmu. Dzieci się integrowały poprzez zabawę

fot.pow

fot.pow

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest jako Światowy Dzień Wiedzy# na Temat Autyzmu. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi (m.in. dyskryminacji, izolacji, braku opieki i wsparcia).

W Samorządowym Przedszkolu nr 3 od wielu lat funkcjonują oddziały integracyjne, w których dzieci mają możliwość prawidłowego i harmonijnego rozwoju. Poprzez wspólne zajęcia i zabawę uczą się prawidłowych zachowań integrując się z rówieśnikami.

Tego dnia dzieci na znak solidarności z osobami z autyzmem ubrane były na niebiesko. Spotkanie rozpoczęto pogadanką nt. autyzmu i wspólnym oglądaniem filmu Fundacji Synapsis „ Poznaj Marię – dziewczynkę, która lubi mieć plan” oraz film edukacyjny „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”. Następnie nauczycielki przeprowadziły z dziećmi  rozmowę na temat: „Czy jest coś co nas też bardzo denerwuje? W jaki sposób okazujemy swoje uczucia?, Co lubimy? Czy osoby ze spektrum autyzmu są podobne do nas?

W drugiej część spotkania dzięki zabawom sensorycznym dzieci uświadomiły sobie jak ważne dla naszego funkcjonowania są zmysły i jak ciężko jest funkcjonować gdy są one zaburzone. Tego dnia powstały również prace plastyczne przedstawiające na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu drzewa z puzzli.

materiał: PS 3 Szubin

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Kalkulatory
od 6,90PLN
Zabiegi dla panów
Zabieg parafinowy
Botox
Przewóz krajowy
Produkty instax
od 37,90PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)