Dziś mamy 24 czerwca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 kwietnia 2019

Światowy Dzień Autyzmu. Dzieci się integrowały poprzez zabawę

fot.pow

fot.pow

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest jako Światowy Dzień Wiedzy# na Temat Autyzmu. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi (m.in. dyskryminacji, izolacji, braku opieki i wsparcia).

W Samorządowym Przedszkolu nr 3 od wielu lat funkcjonują oddziały integracyjne, w których dzieci mają możliwość prawidłowego i harmonijnego rozwoju. Poprzez wspólne zajęcia i zabawę uczą się prawidłowych zachowań integrując się z rówieśnikami.

Tego dnia dzieci na znak solidarności z osobami z autyzmem ubrane były na niebiesko. Spotkanie rozpoczęto pogadanką nt. autyzmu i wspólnym oglądaniem filmu Fundacji Synapsis „ Poznaj Marię – dziewczynkę, która lubi mieć plan” oraz film edukacyjny „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”. Następnie nauczycielki przeprowadziły z dziećmi  rozmowę na temat: „Czy jest coś co nas też bardzo denerwuje? W jaki sposób okazujemy swoje uczucia?, Co lubimy? Czy osoby ze spektrum autyzmu są podobne do nas?

W drugiej część spotkania dzięki zabawom sensorycznym dzieci uświadomiły sobie jak ważne dla naszego funkcjonowania są zmysły i jak ciężko jest funkcjonować gdy są one zaburzone. Tego dnia powstały również prace plastyczne przedstawiające na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu drzewa z puzzli.

materiał: PS 3 Szubin

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Szafy przesuwne
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Pomoc drogowa
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Narożniki
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)