Dziś mamy 19 maja 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2018

Świątecznie w przedszkolu. Dzieci wspólnie zaprojektowały wioskę Św. Mikołaja

fot. Przedszkole Samorządowe w Szubinie

fot. Przedszkole Samorządowe w Szubinie

Nasze ozoboty podczas programowania przybrały dzisiaj postać # Św. Mikołaja i renifera.

Dzieci z grupy Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie na początku wybrały lidera zespołu, który nadzorował projektowanie wioski Św. Mikołaja. Każda oprócz projektowania musiała wyposażyć wioskę w odpowiednie budowle z klocków konstrukcyjnych i lego. Niektóre dzieci zaplanowały również zagrodę dla zwierząt. Kolejnym krokiem zabawy było programowanie drogi dla Mikołaja, który chciał obdarować wiejski teren do podarunkami. Dzieci odczytywały z karty kodów poszczególne symbole uwzględniając postój dla Mikołaja (np.: 3 sekundy pauzy) a także dalszą trasę do pokonania.

Planowanie, budowanie, układanie, rysowanie, kodowanie, programowanie - to fantastyczna zabawa dająca dzieciom satysfakcję sprawstwa z udanego zadania "zaplanowałem trasę i działa", a także umiejętność konsekwentnego dążenia do celu. Promyczki wspaniale pracowały w zespole, ćwicząc w sobie wytrwałość i cierpliwość, czasem należało poszukać błędu i podać nowe rozwiązanie.
Programowanie jest nauką nowego języka, języka potrzebnego w niedalekiej przyszłości.
Grupa Promyczków reprezentuje nasze miasto na mapie CodoWeek Europe, dzięki czemu dzieci pozyskują umiejętność korzystania z informacji i technologii.

materiał: Przedszkole Samorządowe w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

 

Oceń artykuł: 28 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)