Dziś mamy 16 lipca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

07 listopada 2018

Świat który rozwesela i bawi. Pojawiły się wróżki, piraci i bajkowe stwory

fot. pow

fot. pow

5 listopad to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przedszkolaki z Samorządowego # Przedszkola nr3 im. Wandy Chotomskiej włączyły się w obchody tego święta.

W przedszkolu pojawiły się pięknie wystrojone królewny, wróżki, piraci i różne bajkowe zwierzęta. Jest to bowiem święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, oswajają dziecięce lęki, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Czasem stanowią wzór do naśladowania a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

             Celem obchodów tego święta była promocja  czytelnictwa. Przedszkolaki przebrane za  ulubione postacie ze swoich bajek  słuchały fragmentów  czytanej literatury . Były zabawy, zagadki, konkursy i skojarzenia. Dzieci wykazały się  dużą znajomością treści bajek i baśni, tych znanych i mniej znanych. Taki dzień , jak Święto Postaci Bajkowych  to czas , kiedy dzieci przebrane za swoje ulubione postaci mogą poczuć się , jak w bajce.

Za rok znów powitamy naszych bajkowych gości. Dziękujemy Rodzicom za wkład włożony w przygotowanie strojów dla swoich pociech, prezentowały się bajkowo.

materiał : Samorządowe Przedszkole nr3 im. W. Chotomskiej w Szubinie

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Wulkanizacja
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Zabieg parafinowy
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Aktywność ekonomiczna ludności. Przeprowadzono badania

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, w porównaniu z IV kwartałem 2018 r., liczba # pracujących i bezrobotnych zmniejszyła się. Wpłynęło to na spadek wskaźnika zatrudnienia oraz stopy bezrobocia. W tym czasie przybyło natomiast osób biernych zawodowo. To z kolei przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej.

(czytaj więcej)