Dziś mamy 27 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

11 kwietnia 2019

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalewie

fot. pow

fot. pow

10 kwietnia 2019r. w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku odbyła się gala podsumowująca # Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny o Wielkich Polakach, temat przewodni „ Bohater Polski Niepodległej Marian Rejewski- życie, dzieło i pamięć na tle historii Polski XX wieku”.

Tytuł laureata tegorocznej edycji konkursu zdobyła uczennica klasy III gimnazjum  Julia Rudzka. Uczennica pracowała pod kierunkiem mgr Hanny Molendy.  Podobnie jak w ubiegłych latach nagrodą dla laureatów jest kilkudniowy wyjazd Śladami Jana Pawła II do Włoch. Do konkursu na etapie szkolnym przystąpiło ponad 400 osób. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się  39 uczniów.

Natomiast  27 lutego 2019r. odbył się ostatni etap Wojewódzki  Konkursu Przedmiotowego  z biologii. Do tego etapu zakwalifikowały się 183 osoby.  Tytuł finalisty otrzymał  uczeń klasy III gimnazjum Szymon Adamczyk. Szymona do konkursu przygotowywała pani mgr Jolanta Bednarczuk.

Bardzo cieszą nas osiągnięcia Julii i Szymona. Życzymy im dalszych sukcesów.

materiał: Hanna Molenda

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  tp, w dniu 14-04-2019 08:57:27 napisał:

  Szymon Adamczyk to bardzo zdolny uczeń, wszechstronnie utalentowany, Życzę wszystkiego najlepszego.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  KJ, w dniu 16-04-2019 13:26:15 napisał:

  Julia również. Gratulacje.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Meble młodzieżowe systemowe
Wulkanizacja
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Przewóz krajowy
Kanapa
Nowoczesne zabiegi laserowe
Pomoc drogowa
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)