Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

17 maja 2016

Sukcesy szubińskich szachistów

W ostatnim miesiącu zawodnicy szubińscy odnieśli 16 sukcesów szachowych. Praktycznie #miejscowi adepci królewskiej gry występują z częstotliwością nawet dwóch turniejów w tygodniu.

12 maja Jerzy Białas tryumfował w XXXI Turnieju Szachowym w ZS 26 w Bydgoszczy. W grupie C II miejsce zajął Mateusz Miłkowski, a III miejsce Amadeusz Leszczyński. W grupie D na II miejscu uplasował się Michał Łasecki z Rynarzewa. Organizacja imprezy spoczywała w rękach Piotra Szybowicza.

8 maja Dariusz Wargulec zwyciężył w XLII Turnieju Szachowym „Wiosna” w Szubińskim Domu Kultury, III miejsce zdobył Piotr Szybowicz. Medale w swoich kategoriach wywalczyli także: grupa B - III miejsce Szymon Kluska, grupa C – I miejsce Stanisław Moska, grupa D – I miejsce Amadeusz Leszczyński, III miejsce Aleksandra Moska. W wydarzeniu uczestniczyli także: Piotr Lech, Bartosz Kluska, Maksymilian Moska, Kacper Kędziorski, Michał Łasecki.

30 kwietnia wszyscy trzej szubinianie startujący w eliminacjach w Sępólnie Krajeńskim - awansowali do IOSW, które odbędą się w czerwcu w Chełmnie. I miejsce zajął Piotr Szybowicz, IV miejsce Leszek Kubiak, VIII miejsce Jerzy Białas. W turnieju weźmie udział także Danuta Karwowska.

24 kwietnia Kacper Kędziorski wystąpił w Toruniu w Mistrzostwach Województwa Przedszkolaków, gdzie zajął IX miejsce.

23 kwietnia Piotr Szybowicz razem z Michałem Tarkowskim z Bydgoszczy wywalczył tytuł wicemistrzowski w Akademickich Mistrzostwach Województwa, które przeprowadzono w Toruniu. Szachiści reprezentowali Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

21 kwietnia Piotr Szybowicz wywalczył srebrny medal w XXIX Turnieju Szachowym, który zorganizował w VI LO w Bydgoszczy. W grupie C na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Łukomski.

17 kwietnia Kacper Kędziorski uczestniczył w Mistrzostwach Województwa Juniorów w Szachach Szybkich, rozegranych w Sadkach.

Warto w tym miejscu poruszyć jeszcze jedną istotną kwestię. Miłośnicy królewskiej gry z grodu Sędziwoja Pałuki reprezentują najczęściej klub UKS Szachowa Dwójka Szubin, jednak trenują dzięki uprzejmości Szubińskiego Domu Kultury. W placówce odbywają się zajęcia (środa – czwartek) oraz organizowana jest większość turniejów, które są wizytówką miasta w całym środowisku szachowym województwa kujawsko – pomorskiego.

Materiał: Piotr Szybowicz

Oceń artykuł: 25 14