Dziś mamy 21 stycznia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2018

Sukces uczniów z I LO. Pokazali, że potrafią udzielić pierwszej pomocy

fot. I LO Szubin

fot. I LO Szubin

5 czerwca przedstawiciele szkolnej Drużyny Sanitarnej I Liceum Ogólnokształcącego im #S. Wyspiańskiego w Szubinie: Gabriela Garstecka, Wiktoria Sobieszczyk i Mateusz Sądel reprezentowali szkołę w IV Powiatowym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w Chwaliszewie.

Uczniowie pokazali swoje umiejętności techniczne - ratowali i transportowali poszkodowanego, który upadł z wysokości. Udzielali także pomocy ofiarom wypadku komunikacyjnego. Tutaj jeden z poszkodowanych był nieprzytomny i nie oddychał, drugi cierpiał na cukrzycę. Drużynnicy świetnie poradzili sobie z postawionymi im zadaniami i ostatecznie zajęli I miejsce w kategorii szkół średnich. Natomiast Mateusz Sądel zajął II miejsce w konkursie indywidualnym. Gratulujemy!

materiał: A. Marchlewska

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Oczyszczanie twarzy
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)