Dziś mamy 19 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

03 czerwca 2019

Sukces Dominiki Tokarczyk. Uczennica została laureatką konkursu

fot. pow.

fot. pow.

Dominika Tokarczyk – uczennica I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w # Szubinie została laureatką siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”, organizowanego pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Dominika zaprezentowała komiks historyczny – „Bohaterowie Poczty Polskiej”. Rozdanie nagród odbyło się 31 maja w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie.

Opiekę nad laureatką sprawował Piotr Szybowicz. Jak podano w relacji IPN - „Uroczystość otworzył dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN Adam Hlebowicz. Następnie Sławomir Zajączkowski – twórca komiksów, współpracujący z IPN i jednocześnie członek komisji konkursowej podzielił się swoimi refleksjami na temat nadesłanych dzieł plastycznych i udzielił cennych wskazówek młodym twórcom.

Laureaci odebrali nagrody i dyplomy, a na koniec wzięli udział w warsztatach plastycznych przygotowanych specjalnie pod kątem tworzenia komisów. Była też okazja do zagrania w historyczne gry planszowe wydane przez IPN. Ponadto można było zakupić albumy komiksowe wydawnictw: IPN i Zin Zin Press oraz otrzymać komiksy wydane przez wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac konkursowych. Można ją oglądać jeszcze do 3 czerwca 2019. Na konkurs wpłynęło ogółem prawie 400 prac w trzech kategoriach wiekowych: 11–13 lat, 14–16 lat i 17–19 lat.

Były one oceniane przez komisję w następującym składzie: Przewodniczący: Sławomir Zajączkowski (scenarzysta i współautor komiksów), Członek komisji: Gabriela Sierocińska-Dec (historyk, Muzeum Historii Polski), Członek komisji: Nikodem Cabała  (scenarzysta i współautor komiksów), Członek komisji: Anna Klimowicz (filozof, Biuro Edukacji Narodowej IPN), Członek komisji: Katarzyna Miśkiewicz (historyk, Biuro Edukacji Narodowej IPN), Członek komisji: dr Dariusz Gałaszewski (historyk, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie)”. 

materiał: Piotra Szybowicza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)