Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

03 czerwca 2019

Sukces Dominiki Tokarczyk. Uczennica została laureatką konkursu

fot. pow.

fot. pow.

Dominika Tokarczyk – uczennica I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w # Szubinie została laureatką siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”, organizowanego pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Dominika zaprezentowała komiks historyczny – „Bohaterowie Poczty Polskiej”. Rozdanie nagród odbyło się 31 maja w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia” w Warszawie.

Opiekę nad laureatką sprawował Piotr Szybowicz. Jak podano w relacji IPN - „Uroczystość otworzył dyrektor Biura Edukacji Narodowej IPN Adam Hlebowicz. Następnie Sławomir Zajączkowski – twórca komiksów, współpracujący z IPN i jednocześnie członek komisji konkursowej podzielił się swoimi refleksjami na temat nadesłanych dzieł plastycznych i udzielił cennych wskazówek młodym twórcom.

Laureaci odebrali nagrody i dyplomy, a na koniec wzięli udział w warsztatach plastycznych przygotowanych specjalnie pod kątem tworzenia komisów. Była też okazja do zagrania w historyczne gry planszowe wydane przez IPN. Ponadto można było zakupić albumy komiksowe wydawnictw: IPN i Zin Zin Press oraz otrzymać komiksy wydane przez wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac konkursowych. Można ją oglądać jeszcze do 3 czerwca 2019. Na konkurs wpłynęło ogółem prawie 400 prac w trzech kategoriach wiekowych: 11–13 lat, 14–16 lat i 17–19 lat.

Były one oceniane przez komisję w następującym składzie: Przewodniczący: Sławomir Zajączkowski (scenarzysta i współautor komiksów), Członek komisji: Gabriela Sierocińska-Dec (historyk, Muzeum Historii Polski), Członek komisji: Nikodem Cabała  (scenarzysta i współautor komiksów), Członek komisji: Anna Klimowicz (filozof, Biuro Edukacji Narodowej IPN), Członek komisji: Katarzyna Miśkiewicz (historyk, Biuro Edukacji Narodowej IPN), Członek komisji: dr Dariusz Gałaszewski (historyk, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Warszawie)”. 

materiał: Piotra Szybowicza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)