Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

16 stycznia 2019

Stypendia dla prymusów zawodu. Marszałek wyróżnił najlepszych

fot. arch

fot. arch

Znamy listy 500 uzdolnionych uczniów techników i szkół branżowych, którzy otrzymają stypendia # marszałka województwa w ramach projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza”. Wysokość wsparcia to nawet 500 złotych miesięcznie.

- Nasze stypendia dla uzdolnionych uczniów szkół zawodowych przyznaliśmy po raz drugi. To ważna wsparcie, które pomaga w kształceniu potrzebnych na rynku pracy specjalistów różnych dziedzin. W ramach innych przygotowanych przez samorząd województwa projektów stypendialnych pomoc adresujemy do uczniów uzdolnionych między innymi w dziedzinie przedmiotów ścisłych oraz do humanistów – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki. 

Projekt stypendialny „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza” realizujemy w oparciu o środki z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego. W roku szkolnym 2018/2019 wsparcie trafi do 500 uczniów z 82 szkół w regionie. Pomoc otrzyma  350 uczniów techników oraz 150 uczniów szkół branżowych I stopnia (które powstały w miejsce zasadniczych szkół zawodowych). Uczniowie otrzymają stypendia na okres 10 miesięcy, maksymalna łączna kwota wsparcia to 5 tysięcy złotych, czyli 500 złotych miesięcznie (wysokość stypendium uzależniona jest od ocen i osiągnięć ucznia oraz rodzaju szkoły, do jakiej dana osoba uczęszcza). Podpisanie umów ze stypendystami nastąpi w lutym. Środki można wykorzystać między innymi na pokrycie kosztów przygotowania do konkursów, turniejów i olimpiad, udziału w dodatkowych zajęciach, zakup komputera, specjalistycznego sprzętu, pomocy dydaktycznych i książek oraz opłacenie zakwaterowania, wyżywienia i dojazdów do szkoły.

Lista stypendystów z powiatu nakielskiego w załączniku

Urząd Marszałkowski realizuje obecnie trzy programy stypendialne finansowane w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego – dla uzdolnionych w zakresie przedmiotów ścisłych, dla uczniów szkół zawodowych oraz dla humanistów. Nabory wniosków o wsparcie odbyły się we wrześniu. W ramach projektu „Humaniści na start” wsparcie trafiło do 366 uczniów (więcej). Stypendia w ramach projektu „Prymus Pomorza i Kujaw” otrzymało 998 młodych ludzi (więcej). Więcej o programach stypendialnych samorządu województwa na stronie edukacja.kujawsko-pomorskie.pl

W naszym powiecie stypendystami  marszałka województwa w ramach projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza” są:

 

Szkoła

 

 

Nazwisko i imię

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

 im. prof. Emila Chroboczka

Chodorowski Filip

Meller Paweł

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią

Kulesza Mateusz

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Władysława Łokietka w Lubaszczu

Bąk Borys

Pilarska Barbara

Zespół Szkół Ponadpodstawowych

im. Wincentego Witosa w Samostrzelu

Woźna Dominika

Gratulujemy naszym stypendystom i życzymy im dalszych sukcesów.

materiał: Beata Krzemińska/red

 

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie skuteczności hamowania
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Budowa domu pod klucz
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Masaż leczniczy
Meble młodzieżowe i dziecięce
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)