Dziś mamy 18 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

12 lutego 2019

Spotkanie z przedszkolakami w Szubinie. Rozmawiali o bezpieczeństwie

fot.pow

fot.pow

O bezpieczeństwie podczas poruszania się po drogach, tym, jak zachować się podczas ataku# niebezpiecznego zwierzęcia, a także zasadach kontaktu z nieznajomymi i nie tylko, rozmawiali z przedszkolakami nakielscy mundurowi. Dzieci z uwagą słuchały policyjnych rad i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

W ostatnich dniach sierż. szt. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii spotkali się z dziećmi w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie.

Mundurowi podczas pogadanek z maluchami poruszyli bardzo wiele kwestii ważnych dla bezpieczeństwa najmłodszych. Dzieci usłyszały rady, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Mowa była między innymi o tym, którą stroną jezdni się przemieszczać, w jakich miejscach przez nią przechodzić oraz jak ważne jest noszenie na odzieży elementów odblaskowych.

W dalszej części spotkania dzieci dowiedziały się też, jak należy się zachować, kiedy zostaną zaatakowane przez niebezpieczne zwierzę. Prócz przekazanych rad, maluchy ćwiczyły wspólnie z mundurowymi właściwe postawy, które należy przybrać podczas takiego ataku. Dzieci miały okazję również porozmawiać z przewodnikiem psa służbowego, który wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym przyjechał do przedszkola.

Nie zabrakło również informacji o zachowaniu w sytuacji, kiedy dziecko zgubi się na przykład w dużym sklepie, czy podczas spaceru. Policjanci przypominali też o ostrożności w stosunku do osób nieznajomych.

Przedszkolaki chętnie słuchały policyjnych rad i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Masaż gorącymi kamieniami
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Przewóz krajowy
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Krzesło młodzieżowe
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)