Dziś mamy 16 lipca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

12 lutego 2019

Spotkanie z przedszkolakami w Szubinie. Rozmawiali o bezpieczeństwie

fot.pow

fot.pow

O bezpieczeństwie podczas poruszania się po drogach, tym, jak zachować się podczas ataku# niebezpiecznego zwierzęcia, a także zasadach kontaktu z nieznajomymi i nie tylko, rozmawiali z przedszkolakami nakielscy mundurowi. Dzieci z uwagą słuchały policyjnych rad i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

W ostatnich dniach sierż. szt. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii spotkali się z dziećmi w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Szubinie.

Mundurowi podczas pogadanek z maluchami poruszyli bardzo wiele kwestii ważnych dla bezpieczeństwa najmłodszych. Dzieci usłyszały rady, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Mowa była między innymi o tym, którą stroną jezdni się przemieszczać, w jakich miejscach przez nią przechodzić oraz jak ważne jest noszenie na odzieży elementów odblaskowych.

W dalszej części spotkania dzieci dowiedziały się też, jak należy się zachować, kiedy zostaną zaatakowane przez niebezpieczne zwierzę. Prócz przekazanych rad, maluchy ćwiczyły wspólnie z mundurowymi właściwe postawy, które należy przybrać podczas takiego ataku. Dzieci miały okazję również porozmawiać z przewodnikiem psa służbowego, który wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym przyjechał do przedszkola.

Nie zabrakło również informacji o zachowaniu w sytuacji, kiedy dziecko zgubi się na przykład w dużym sklepie, czy podczas spaceru. Policjanci przypominali też o ostrożności w stosunku do osób nieznajomych.

Przedszkolaki chętnie słuchały policyjnych rad i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Deska elewacyjna
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Remonty mieszkań
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Aktywność ekonomiczna ludności. Przeprowadzono badania

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, w porównaniu z IV kwartałem 2018 r., liczba # pracujących i bezrobotnych zmniejszyła się. Wpłynęło to na spadek wskaźnika zatrudnienia oraz stopy bezrobocia. W tym czasie przybyło natomiast osób biernych zawodowo. To z kolei przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej.

(czytaj więcej)