Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

01 marca 2019

Spotkanie z książką. Przedszkolaki odwiedzają bibliotekę

fot.pow

fot.pow

W dniu 01 marca 2019 roku w Rynarzewie odbyła się lekcja biblioteczna.# Wycieczka do biblioteki to jeden z najlepszych sposobów zainteresowania dzieci książką.

Spotkanie przedszkolaków – grupy „Biedronek” z Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rynarzewie w naszej bibliotece ma za zadanie propagować literaturę, wyrobić kulturę czytelniczą oraz wzbogacić w dzieciach chęć osobistego kontaktu ze słowem pisanym. Dzieci z wielką ciekawością oglądały pomieszczenie biblioteki, słuchały jak pani bibliotekarka opowiadała im w jaki sposób szukać interesujących ich pozycji, jak się należy zachować w bibliotece i po czym rozpoznać, że książka należy do biblioteki. Przedszkolaki przypomniały sobie również, jakie są zasady i czego nie wolno robić z książką, Obiecały także, że założą sobie karty czytelnika, aby w pełni korzystać z usług biblioteki. Było również głośne czytanie bajki pt. „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”. Na zakończenie spotkania dzieci kolorowały obrazek skrzata. W spotkaniu udział wzięło 11 dzieci wraz z paniami, Anną Krakowiak i Jolantą Jakubowską , a zajęcia przygotowała i prowadziła bibliotekarka Wiesława Smolińska.

Kilka dni wcześniej dzieci  z miejscowego przedszkola gościły w bibliotece w Zamościu.  wspólnie z P. Natalią Brzezińską-Kupską nauczycielką z Przedszkola Niepublicznego „IGUŚ” w Zamościu zorganizowała „Spotkanie z książką w bibliotece”. Grupa przedszkolaków odwiedziła filię w Zamościu. Dzieci dowiedziały się jak działa biblioteka i czym różni się od księgarni. Jak należy traktować książki. Oglądały książeczki dla dzieci, słuchały wierszy. Rozwiązywały zagadki związane z tytułami bajek i wierszyków dla dzieci. Następnie rysowały ulubionego bohatera bajek. Spotkanie zakończono wręczeniem drobnych upominków i słodyczy. W poprzednim tygodniu w filii odbywały się zajęcia plastyczne między innymi dzieci robiły zakładki do książek, ozdobne kartki z okazji dnia babci i dziadka. Uczestnicy mogli korzystać z książek i gier. Zajęcia zorganizowała kierownik filii P. Mariola Sawicka.

materiał: Mirosław Rzeszowski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble młodzieżowe systemowe
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Gimnastyka korekcyjna
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)