Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

14 stycznia 2019

Spotkanie z Funkcjonariuszką Straży Granicznej. Uczniowie wysłuchali wykładu

fot.pow

fot.pow

8 stycznia na zaproszenie Dyrektor ZSP p. Alicji Jaśkowiak Funkcjonariuszka Placówki Straży# Granicznej w Bydgoszczy st. chor. SG Zofia Krymska zapoznała w formie prezentacji w ramach zajęć z edukacji wojskowej kadetów klasy wojskowej II i III TL oraz z edukacji dla bezpieczeństwa uczniów klasy I branżowej szkoły z Placówką Straży Granicznej w Bydgoszczy.

Wykład z pogadanką dotyczył m.in.: głównych działań Straży Granicznej, zasięg terytorialny, stopnie, przykładowe testy kwalifikacyjne z wiedzy ogólnej, języka obcego, sprawności fizycznej oraz warunków przyjęcia do służby w SG.

Placówka w Bydgoszczy wchodzi strukturalnie w skład Nadwiślańskiego Oddziału  Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego z siedzibą w Warszawie. Oprócz bydgoskiej Placówki SG w strukturach w/w Oddziału SG znajduje się: PSG Warszawa – Okęcie, PSG Warszawa – Modlin, PSG w Łodzi, PSG w Kielcach oraz PSG w Lesznowoli. Nadwiślański Oddział SG został utworzony 15.09.2014r. na podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 czerwca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie  w sprawie utworzenia oddziałów Straży Granicznej (Dz.U. Nr 150, poz. 1590). Utworzenie oddziału związane było z przejęciem przez Straż Graniczną zadań wewnętrznych kraju. Swoim zasięgiem terytorialnym Nadwiślański Oddział Straży Granicznej obejmuje cztery centralne województwa: mazowieckie, kujawsko-pomorskie, łódzkie oraz świętokrzyskie co stanowi 26% powierzchni kraju (102 Powiaty), które zamieszkiwane są prze prawie 30% populacji. Oddział ten nie ma bezpośredniego styku z granicą państwową.

W miesiącu marcu planowane jest w szkole podobne spotkanie z klasą wojskową I i VI TL natomiast w czerwcu planowany jest wyjazd „mundurowych” z ZSP do miejsca służby czyli na lotnisko w Bydgoszczy - Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Dziękujemy Prelegentce za przyjazd oraz przekazane informacje naszym uczniom, w ten oto sposób kolejna służba mundurowa została zaprezentowana klasie wojskowej. Koordynatorem w/w przedsięwzięć jest mjr rez. Jarosław Odrobiński – nauczyciel edukacji wojskowej, wychowawca klasy ITL.

 materiał: Agnieszka Bubczyk

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Krzesło młodzieżowe
Jadalnia / pokój dzienny
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Zabiegi dla panów
Mikrodermabrazja
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)