Dziś mamy 22 kwietnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 stycznia 2019

Spotkanie z Funkcjonariuszką Straży Granicznej. Uczniowie wysłuchali wykładu

fot.pow

fot.pow

8 stycznia na zaproszenie Dyrektor ZSP p. Alicji Jaśkowiak Funkcjonariuszka Placówki Straży# Granicznej w Bydgoszczy st. chor. SG Zofia Krymska zapoznała w formie prezentacji w ramach zajęć z edukacji wojskowej kadetów klasy wojskowej II i III TL oraz z edukacji dla bezpieczeństwa uczniów klasy I branżowej szkoły z Placówką Straży Granicznej w Bydgoszczy.

Wykład z pogadanką dotyczył m.in.: głównych działań Straży Granicznej, zasięg terytorialny, stopnie, przykładowe testy kwalifikacyjne z wiedzy ogólnej, języka obcego, sprawności fizycznej oraz warunków przyjęcia do służby w SG.

Placówka w Bydgoszczy wchodzi strukturalnie w skład Nadwiślańskiego Oddziału  Straży Granicznej im. Powstania Warszawskiego z siedzibą w Warszawie. Oprócz bydgoskiej Placówki SG w strukturach w/w Oddziału SG znajduje się: PSG Warszawa – Okęcie, PSG Warszawa – Modlin, PSG w Łodzi, PSG w Kielcach oraz PSG w Lesznowoli. Nadwiślański Oddział SG został utworzony 15.09.2014r. na podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 czerwca 2014 r. zmieniającego rozporządzenie  w sprawie utworzenia oddziałów Straży Granicznej (Dz.U. Nr 150, poz. 1590). Utworzenie oddziału związane było z przejęciem przez Straż Graniczną zadań wewnętrznych kraju. Swoim zasięgiem terytorialnym Nadwiślański Oddział Straży Granicznej obejmuje cztery centralne województwa: mazowieckie, kujawsko-pomorskie, łódzkie oraz świętokrzyskie co stanowi 26% powierzchni kraju (102 Powiaty), które zamieszkiwane są prze prawie 30% populacji. Oddział ten nie ma bezpośredniego styku z granicą państwową.

W miesiącu marcu planowane jest w szkole podobne spotkanie z klasą wojskową I i VI TL natomiast w czerwcu planowany jest wyjazd „mundurowych” z ZSP do miejsca służby czyli na lotnisko w Bydgoszczy - Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Dziękujemy Prelegentce za przyjazd oraz przekazane informacje naszym uczniom, w ten oto sposób kolejna służba mundurowa została zaprezentowana klasie wojskowej. Koordynatorem w/w przedsięwzięć jest mjr rez. Jarosław Odrobiński – nauczyciel edukacji wojskowej, wychowawca klasy ITL.

 materiał: Agnieszka Bubczyk

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Blacharstwo
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Przewóz krajowy
Żel UV 5ml
7,50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Sprawdzanie świateł
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)