Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:
12 czerwca 2018

Spotkanie w sprawie ASF. Udział wzięło ponad 50 hodowców trzody chlewnej

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

11 czerwca (poniedziałek) w świetlicy wiejskiej w Królikowie odbyło się z inicjatywy Burmistrza #Szubina spotkanie informacyjne dla rolników hodujących trzodę chlewną na terenie gminy Szubin dotyczące metod ograniczenia ryzyka wystąpienia Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) na terenie powiatu nakielskiego.

Szkolenie prowadziły przedstawicielki Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej – Pani Daria Figura oraz Pani Katarzyna Kubińska – odpowiedzialne za kontrolę gospodarstw rolnych pod kątem wdrażania zapisów rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju z dnia 9 lutego 2018 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz. U. z 2018r., poz. 360). Prelegentki omówiły zarówno kwestię praktycznego przystosowania gospodarstw rolnych do obowiązujących zasad bioasekuracji, jak i sporządzania wymaganej w tym zakresie dokumentacji.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 50 hodowców trzody chlewnej, dla których spotkanie to stanowiło okazję do bezpośredniej rozmowy z Przedstawicielami Inspekcji Weterynaryjnej oraz zapoznania się z nowymi wzorami rejestrów, do których prowadzenia są zobowiązani.

materiał: UM Szubin

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Botox i wypełniacze
Test amortyzatorów
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
SZAFY PRZESUWNE
MEBLE PIOTR PASIEKA
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)