Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

22 czerwca 2019

Spotkania z uczniami. Prowadzono rozmowy o bezpieczeństwie

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Jeszcze przed rozpoczęciem wakacji w szkołach na terenie gminy # Szubin spotkania z uczniami prowadzili dzielnicowi. Mundurowi podczas pogadanek poruszali wiele tematów, ale przede wszystkim przypominali o bezpiecznych sposobach spędzania wakacji.

Wakacje oficjalnie rozpoczęły się w minioną środę (19.06.19). Zanim jeszcze przyszedł ten wyczekiwany dla uczniów czas, w wielu szkołach na terenie powiatu młodzież spotykała się z policjantami na pogadankach profilaktycznych.

Dzielnicowi z Szubina, mł. asp. Tomasz Bukowski oraz st. sierż. Mateusz Wawrzyniak rozmawiali z uczniami szkół w swoich rejonach służbowych w Rynarzewie i Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie. Policjanci przypominali dzieciom zasady bezpiecznego spędzania wakacji. Mowa była o zachowaniu podczas pobytu na kąpieliskach. Policjanci przypominali, aby korzystać z kąpielisk strzeżonych i zawsze pod nadzorem osób dorosłych. Zwracali również uwagę na korzystanie z urządzeń wodnych zgodnie z ich przeznaczeniem i zgodnie z regulaminem wypożyczalni.

Dzielnicowi mówili też o tym, jak należy bezpiecznie zachowywać się w domu oraz w jego bezpośredniej okolicy.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)