Dziś mamy 28 lutego 2020, piątek, imieniny obchodzą:

03 lipca 2019

Sportowe półkolonie. Uczestnicy bawili się na świeżym powietrzu

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 24-28.06.2019 roku w Szkole Podstawowej w Rynarzewie zorganizowane zostały # Półkolonie Sportowe dla uczniów klasy 4b o profilu tenisa stołowego.

Celem półkolonii sportowych było doskonalenie elementów technicznych tenisa stołowego oraz aktywne spędzanie zajęć w sposób ciekawy i bezpieczny. Profilaktyczna część półkolonii zakładała naukę pierwszej pomocy, zajęcia ze strażakami oraz zajęcia z pedagogiem szkolnym.

W ramach półkolonii odbywały się także zajęcia na świeżym powietrzu, gdzie zorganizowane zostały zawody w trójboju lekkoatletycznym pod nazwą „Sprawny jak lekkoatleta”.

W programie znalazł się także wyjazd do Bydgoszczy do Parku Trampolin na zajęcia „Lekcja Wychowania Fizycznego”, odbywały się także zabawy relaksujące, wyjścia na lody, a każdy dzień kończył się smacznym obiadem.

W ostatni dzień zajęć odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa LUKS „ORZEŁ” Rynarzewo.

W zajęciach uczestniczyło 21 uczniów klasy sportowej, którzy w sposób aktywny spędzili pierwszy tydzień wakacji. Na zakończenie zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, skakanki z licznikiem, bidony na wodę na upalne dni oraz słodycze, które wręczał Prezes LUKS „ORZEŁ” Rynarzewo pan Janusz Nowakowski.

Półkolonie w całości zostały sfinansowane ze środków – Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szubinie, Szkoły Podstawowej w Rynarzewie oraz Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Rynarzewie.

Półkolonie sportowe przygotowali i przeprowadzili instruktorzy i nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Rynarzewie – Tomasz Grobelski i Tomasz Łączny.

materiał: Tomasz Grobelski

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Mikrodermabrazja
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Budowa domu pod klucz
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Botox
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)