Dziś mamy 25 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

26 marca 2019

Słaby początek A – klasowych zespołów. Dwie porażki na wyjeździe

Występujące w rozgrywkach A – klasy zespoły Dębu Potulice i Victorii Kołaczkowo nie będą dobrze# wspominać inauguracji rundy wiosennej.

Victoria Kołaczkowo jako beniaminek A – klasy radzi sobie przyzwoicie w rozrywkach A – klasy i zajmuje bezpieczne miejsce w tabeli. Punkty głównie zdobywa na własnym terenie, bowiem na wyjeździe, piłkarze nie odnieśli jeszcze zwycięstwa. Doskonała okazja na przełamanie złej passy była w pierwszym meczu rundy wiosennej. Victoria wybrała się do Kołudy Wielkiej na mecz z czerwoną latarnią rozgrywek – Zootechnikiem. Boisko brutalnie zweryfikowało jednak plany przyjezdnych, którzy nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z miejscowymi i ponieśli sromotną porażkę, przegrywając pięcioma bramkami.

Zootechnik Kołuda Wielka – Victoria Kołaczkowo 5:0

Zdecydowanie lepiej zaprezentował się Dąb Potulice, który z racji zajmowania ostatniej pozycji w tabeli potrzebuję punktów jak wody. W pierwszym meczu, piłkarze wybrali się do Żołędowa na mecz z GLKS. Rywale znajdowali się 3 lokaty wyżej, więc można powiedzieć, że był to mecz o tzw. 6 punktów. Niestety już w 4 minucie, po raz pierwszy dała się zaskoczyć defensywa z Potulic. Minęło 10 minut i potuliczanie przegrywali dwoma golami. Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobył niezawodny Kami Wisiorek. Druga połowa zapowiadała się ciekawie ale GLKS szybko rozwiał wątpliwości Dębu na korzystny wynik w tym meczu, zdobywając w 56 minucie bramkę na 3:1. Przyjezdni odpowiedzieli w 79 minucie, za sprawą drugiego trafienia Wisiorka, ale nic więcej nie byli w stanie zdziałać.

GLKS Osielsko Żołędowo – Dąb Potulice 3:2 (2:1)

Bramki: Kamil Wisiorek