Skontrolowano przesyłki pocztowe i kurierskie. Nielegalne substancje
fot. Ministerstwo Finansów
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała w lipcu# ponad 63 tysiące przesyłek pocztowych i kurierskich. W ramach akcji funkcjonariusze ujawnili 116 nielegalnych przesyłek, w tym ponad 23 tysiące sztuk nielegalnych produktów leczniczych i steroidowych, 110 kg suszu tytoniowego oraz ponad 7 kg narkotyków.
W pierwszej połowie lipca KAS przeprowadziła ogólnopolską akcję wzmożonej kontroli przesyłek pocztowych oraz kurierskich. Funkcjonariusze KAS przeprowadzili kontrole w 118 punktach w całej Polsce. Działaniami zostały objęte m.in. Węzły Ekspedycyjno-Rozdzielcze Poczty Polskiej, Oddziały Celne Pocztowe, porty lotnicze, miejsca przeładunku i dystrybucji firm kurierskich oraz punkty wyznaczone do obsługi przesyłek pocztowych w ruchu międzynarodowym.
W całej Polsce funkcjonariusze skontrolowali ponad 63 tys. przesyłek pocztowych i kurierskich, w tym ponad 17 tys. przesyłek nadanych w Chinach, Kanadzie, USA i Meksyku. Pozostałe skontrolowane przesyłki to wysyłki wewnątrzkrajowe i zagraniczne, których krajem docelowym była Polska.
Funkcjonariusze KAS wykryli 116 przesyłek z nielegalnymi substancjami. Najwięcej, bo aż 47 z nich, dotyczyło produktów leczniczych i steroidowych. W sumie zatrzymano ponad 23 tysiące sztuk anabolików, opioidów i leków na potencję.
Zatrzymano również 110 kg suszu tytoniowego w 42 paczkach. Pozostałe 27 ujawnień dotyczyło środków odurzających i psychotropowych, w tym:
- 3,13 kg marihuany,
- 3,06 kg MDMA,
- 1,20 kg kokainy,
- 12,4 g fentanylu,
- 39 sztuk środków psychoaktywnych (LSD, Xanax).
W działaniach operacyjnych brali udział funkcjonariusze ze wszystkich urzędów celno-skarbowych w Polsce. Dysponowali oni specjalistycznym sprzętem, m.in.: spektrometrami, detektorami do wykrywania śladowych środków narkotycznych i skanerami rentgenowskimi. Funkcjonariuszy wspierały również psy służbowe wyszkolone do wyszukiwana substancji psychotropowych i środków odurzających.
Źródło: Ministerstwo Finansów
Czytaj również
- Żołnierze z pomocą powodzianom. Oczyszczanie zalanych terenów
- Terytorialsi ruszyli z pomocą. "Wspólne działanie kluczem do sukcesu"
- Urozmaicona śniadaniówka. Co powinno się w niej znaleźć?
- Dzień Recyklingu Baterii. Dlaczego stwarzają zagrożenie?
- Korzystaj ze smaków lata i jesieni. Włącz do diety morele
Dodaj komentarz
Żołnierze z pomocą powodzianom. Oczyszczanie zalanych terenów
Decyzją Dowódcy WOT około 200 żołnierzy #8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz ze specjalistycznym sprzętem wydzielono do pomocy powodzianom na terenie województwa dolnośląskiego i opolskiego. Fala kulminacyjna przemieszcza się w głąb kraju, w związku z czym w gotowości do stawiennictwa w jednostce i wyjazdu do działania pozostają kolejni terytorialsi.
(czytaj więcej)Szkodliwe treści w internecie. Jak chronić najmłodszych?
Ministerstwo Cyfryzacji dalej pracuje nad tym, aby wzmocnić# ochronę dzieci i młodzieży przed szkodliwymi treściami w internecie. W sierpniu i wrześniu br. odbyły się kolejne spotkania nieformalnej grupy roboczej. W spotkaniach uczestniczą przedstawiciele administracji publicznej, uczelni oraz organizacji pozarządowych. Celem dyskusji jest opracowaniem skutecznych rozwiązań, które będą chronić młodych ludzi przed negatywnym wpływem treści dostępnych w sieci.
(czytaj więcej)Koncert z okazji 25 lat Polski w NATO. Zbiórka dla powodzian
W tym roku przypada rocznica – 25 lat #od wstąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Z tej okazji Bydgoszcz przygotowała specjalne wydarzenia, które odbędą się w sobotę - 21 września.
(czytaj więcej)Zakazane praktyki sztucznej inteligencji. Nowe przepisy
Jakie systemy AI będą zakazane? Poznaj nowe przepisy #na wydarzeniu online. Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii, zaprasza 27 września o godz. 13.00 na wydarzenie online, podczas którego zaprezentowana zostanie broszura informacyjna na temat zakazanych praktyk sztucznej inteligencji (AI). Broszurę przygotowali eksperci z Ministerstwa Cyfryzacji oraz NASK.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!