Dziś mamy 13 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 czerwca 2020

Skazani uszyli łącznie ok. 2000 maseczek. Trafiły do kolejnych placówek

fot. chor. Justyna Sejdowska

fot. chor. Justyna Sejdowska

W ramach akcji Resort Sprawiedliwości Pomaga potuliccy funkcjonariusze przekazali #450 sztuk maseczek ochronnych do Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią. Pomimo, iż obowiązek noszenia maseczek został poluzowany, to są miejsca, w których są one niezbędne. Nadal konieczna jest szczególna ostrożność.

Programy resocjalizacyjne

Szycie maseczek ochronnych odbywa się zarówno na terenie Zakładu Karnego w Potulicach, jak i Oddziału Zewnętrznego potulickiej jednostki w ramach prowadzonych programów resocjalizacji. Skazani chętnie zaangażowali się w tą formę działań i sprawnie szlifowali swoje umiejętnosci krawieckie.

Dzielimy się dobrem!

Przekazane dziś (29.06.2020) maseczki zostaną finalnie rozdysponowane do:

  • Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią - 350 sztuk;
  • Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Szubinie - 100 sztuk.

Łącznie powstało około 2000 maseczek! Choć do głównych zadań Służby Więziennej należy przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo obywateli poprzez izolację sprawców przestępstw, to prowadząc szereg wielowymiarowych działań wobec osób pozbawionych wolności możemy także wspierać lokalną społeczność. Ma to ogromne znaczenie w prowadzonych oddziaływaniach wobec skazanych i finalnie przyczynia się do wzbudzania empatycznego postrzegania drugiego człowieka, budowania zasobów osobistych oraz uczenia prospołecznych postaw tak istotnych w optymalnym powrocie do życia w społeczeństwie po opuszczeniu murów więziennych.

Wszystkim życzymy zdrowia!

Materiał: chor. Justyna Sejdowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)