Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

08 lipca 2021

"Sierż. Berka był wyróżniającym się policjantem". Zginął na służbie

fot. KGP/js

fot. KGP/js

Nasz kolega sierżant Damian Berka zginął na# służbie 15 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

SIERŻANT BERKA DAMIAN 
ur. 1984 r. - zm. 2006 r.

Policjant Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Kcyni Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią

Służbę w Policji rozpoczął 9 maja 2005 r., po odbyciu służby kandydackiej, na stanowisku kursanta ogniwa prewencji Komisariatu Policji w Kcyni Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. W latach 2005-2006 odbył przeszkolenie podstawowe w Szkole Policji w Słupsku. W tym czasie pełnił służbę na stanowiskach kursanta i aplikanta ogniwa prewencji Komisariatu Policji w Kcyni Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

Sierż. Damian Berka był wyróżniającym się policjantem. Zdyscyplinowany, rzetelny i sumienny, w realizacji zadań wykazywał duże zaangażowanie, odwagę i kreatywność. Swoją postawą podnosił autorytet służby oraz społeczne zaufanie do Policji.

5 lipca 2006 r., sierż. Damian Berka, pełniąc służbę, udał się na miejsce pożaru do Grocholina. W wyniku wypadku samochodowego poniósł śmierć na miejscu.

Pośmiertnie awansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień sierżanta.

Materiał: KGP/js

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 8 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)