Dziś mamy 30 listopada 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 października 2020

SP w Królikowie zaangażowała się w pomoc Celince. Zbierali kasztany

fot. Joanna Lidman

fot. Joanna Lidman

Szkoła Podstawowa im.Ziemi Paluckiej w Królikowie we# współpracy z KŁ "Cyranka" zebrała ponad 3 tony kasztanów dla chorej na SMA Celinki i dzięki temu pozyskała kwotę 2.170 zł.

Uczniowie i ich rodziny z wielkim zaangażowaniem zbierali kasztany w okresie od 21 września do 12 października. Od samego początku do dnia ważenia i skupu wspierało nas Kolo Łowieckie "Cyranka". Oficjalne przekazanie pieniążków ze sprzedaży kasztanów na ręce p.dyrektor Eweliny Marczak z udzialem przedstawicieli KŁ "Cyranka"- p.Damiana Ziółkowskiego i p.Jakuba Przysieckiego odbyło się we wtorek, 6 października. Najwięcej, bo aż 1,5 tony, zebrały 5- latki z grupy "Pszczółki" (opiekun- p. Irena Kobylarz). Indywidualnie też rozbiły bank, zajmując cztery z 5 pierwszych miejsc: 1. msc. Lilka Michalak- 619,60 kg (Pszczółki) 2. msc. Paulinka Izdebska- 572,65 kg ( Pszczółki) 3. msc. Daria Kirschhiebel - 181,30 (klasa VII b) 4. msc. Laura Seifert- 118,65 kg (Pszczółki) 5. msc. Natan Wiśniewski- 96,45 kg (Pszczólki) A to wszystko dla Celinki.

Serdecznie dziękujemy pomysłodawczyni akcji- p. Iwonie Chojnackiej, KŁ "Cyranka" - Prezesowi- p.Mirosławowi Walczakowi, p.Damianowi Ziółkowskiemu i p. Jakubowi Przysieckiemu, a także p.sołtys Królikowa- Elżbiecie Katafiasz.

Materiał: Joanna Lidman

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 7 29

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)