Dziś mamy 24 maja 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
06 lutego 2018

Rywalizowali w szachach błyskawicznych. Mistrzem został Karol Jaroch

fot. Piotr Szybowicz

fot. Piotr Szybowicz

Oprócz Mistrzostw Polski w Warcabach Stupolowych w szubińskim I LO im. #Stanisława Wyspiańskiego odbyły się Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych i Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych.

Turniej zorganizowano pod patronatem Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego. Obowiązki arbitrów pełnili: prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski i Jacek Górny, a obowiązki dyrektora imprezy sprawował Piotr Szybowicz. Nagrody wręczali: wiceburmistrz Szubina Krystyna Sichel i dyrektor I LO Elżbieta Kłosowska - Hilscher. Fundusze pozyskano z Urzędu Miasta i Gminy Szubin w ramach Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii dla gminy Szubin.

Mistrzem województwa w szachach błyskawicznych został Karol Jaroch (SSz Gminy Pawłowice), a kolejne miejsca na podium zajęli: Przemysław Szmidt (UKS OPP Toruń) i Marek Olszewski (BKS Chemik Bydgoszcz). Wśród kobiet lista laureatek przedstawiała się następująco: I miejsce Zuzanna Borkowska (MKS EMDEK Bydgoszcz), II miejsce Angelika Leśniak (KSz Gambit Świecie), III miejsce Ewelina Pyżewska (KSz Gambit Świecie). Najlepszym zawodnikiem Szubina okazał się Jerzy Białas, który uplasował się na XXXIII pozycji.

W Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Szachach Błyskawicznych startowało 8 zespołów, wśród których na podium znalazły się: UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz, BKS Chemik Bydgoszcz i MKS EMDEK Bydgoszcz. W turnieju wystąpił miejscowy zespół UKS Szachowej Dwójki Szubin, który uplasował się na V pozycji. Barwy Szubina reprezentowali: I szachownica Piotr Szybowicz (4,5/7), II szachownica Mikołaj Włoch (4,5/7), III szachownica Jerzy Białas (2/7), IV szachownica Piotr Lech (1,5/7).

Materiał: Piotr Szybowicz

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Żel UV 5ml
7,50PLN
Blacharstwo
Kanapa
Drobne naprawy
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
MEBLE DZIECIĘCE
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)