Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

08 czerwca 2019

Rozmowy o inwestycjach gminnych. Odbyła się konferencja prasowa

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

W szubińskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której gościem była # Pani Ewa Kozanecka, Poseł na Sejm RP. Pani Poseł poinformowała o perspektywach dofinansowania inwestycji gminnych z Urzędu Wojewódzkiego oraz funduszy rządowych.

Gmina Szubin w ramach podziałów środków na usuwanie skutków nawałnicy z sierpnia 2017 r. otrzymała dofinansowanie na kwotę 1 824 449,36 zł z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej. Środki te zostaną przeznaczone na remont drogi gminnej Szaradowo-Ameryczka.

Ponadto pozyskaliśmy również środki z rezerwy celowej budżetu państwa będące w dyspozycji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w roku 2019 r. Za kwotę 1 150 000 zł zostaną przebudowane odcinki drogi gminnej Tur-Brzózki (od cmentarza parafialnego do wsi Brzózki – 700 000 zł) oraz w Kornelinie (od strony wsi Kornelin – 450 000 zł).

Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowie otrzymała dofinansowanie na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego w kwocie 110 000 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz środki z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – 140 000 zł, brakującą część ok. 40 000 zł sfinansuje Gmina Szubin.

Burmistrz Szubina omówił proces prac związanych z odbudową Pomnika-Mogiły Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu w Szubinie. Głównym inwestorem przedsięwzięcia jest Gmina Szubin, która wykonała już dokumentację projektową. Obecnie został złożony wniosek pn. „Budowa repliki Pomnika Powstańców Wielkopolskich 1918/1919 na cmentarzu w Szubinie” do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

materiał: Gmina Szubin

Oceń artykuł: 5 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (8)

  mariusz, w dniu 08-06-2019 17:10:08 napisał:

  Budowa i remonty dróg , budowa basenu, nowych mieszkań i przede wszystkim dbanie o to co już mamy np.park wyremontowany na nakielskiej który niestety zamiast zarasta ładną zieloną trawą zarasta chwastami

  odpowiedz

  • 7 (13)

  Ktos, w dniu 09-06-2019 13:23:28 napisał:

  Szanowny Panie Burmistrzu. Dajcie sobie spokoj z tymi pomnikami jest wiele innych bardziej potrzebnych inwestycji w. Szubinie. Przed wyborami spotkal sie Pan z mieszkancami. Smolnik i obiecywal Pan naprawe drogi do Smolnik przez ul Maczkowskiego i na obiecankach sie skonczylo. Dalismy wiare.w Pana. zapewnienia i glosowalismy na Pana. I czekamy az wywiaze sie Pan ze swoich obietnic

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Marcel, w dniu 09-06-2019 22:36:26 napisał:

  Panie Burmistrzu co z drogą Zamość - Łochowo? - Gmina Białe Błota położyła asfalt na 2,6km drogi a dalej? Radni co dalej????

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Leśne, w dniu 09-06-2019 23:43:20 napisał:

  Pałucka i Leśna... Tak tylko przypominam...

  odpowiedz

  • 5 (11)

  Mieszkanka, w dniu 11-06-2019 10:52:29 napisał:

  P.Piotrkowski czy p.zmienił barwy i zapisał się do PiSu.Głosowalam na p.,myślałam że p.jest bliżej SLD ,a to co widzę,nie pojmuje ,nie wiem o co chodzi?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (8)

  Slaw, w dniu 11-06-2019 15:46:44 napisał:

  Dziękuję Burmistrzowi że potrafi wznieść się powyżej tej chorej i bratobójczej walki politycznej i myśli o upamiętnieniu naszej historii. Powinniśmy szukać naszej tożsamości ponieważ przez 50 lat komuny ją niszczono, a po 1989r. niewiele robiono. Szubin powinien być wolny od polityki. Powodzenia.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble na wymiar: szafy przesuwne
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Test amortyzatorów
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Zabiegi dla panów
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)