Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

25 lutego 2019

Rolnicy ekologiczni z Szubina na targach rolniczych. Promowali eko produkty

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

Światowe Targi Ekologiczne trwały od 13 do 16 lutego 2019 roku w Norymberdze.

Serce branży eko po raz 30 biło w targach Norymberdze na Biofach 2019. W tym roku wiodące na świecie targi żywności ekologicznej świętowały 30 urodziny. Swoje produkty zaprezentowało 2989 wystawców z 95 krajów, odwiedzających było blisko 50 000.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji był ,,System ekologiczny , zdrowy w podejściu holistycznym ”. Nacisk położono na rolnictwo, przetwórstwo, żywienie i zdrowie.

Do Norymbergi przyjechali również przedstawiciele z Polski. Wielu przedsiębiorców i rolników prezentowało swoje produkty na stoisku narodowym do powstania, którego przyczyniło się Ministerstwo Rolnictwa we współpracy z organizacjami zrzeszającymi rolników i przetwórców ekologicznych. Jedną z organizacji na stoisku był Związek Zawodowy Rolników Ekologicznych św. Franciszka z Asyżu z Szubina, członkowie tego Związku rolnicy ekologiczni z gminy Szubin promowali swoje produkty eko takie jak cebula, ziemniaki, orkisz, owies, łubin, żyto, świnie i bydło.

Od lat na stoisku narodowym na targach i w tym roku  również promowaliśmy  naszą gminę Szubin poprzez materiały informacyjne , zapraszając odwiedzających targi do naszej Gminy Szubin.

materiał: Gmina Szubin

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    o jejku, w dniu 26-02-2019 09:57:48 napisał:

    kto tam redaguje tekst!!!!powinno być ekologiczni.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Metkownice
od 179PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprawdzanie świateł
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Usługi transportowe
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)