Dziś mamy 19 marca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
03 grudnia 2017

Rodzina Miśków zamieszkała w przedszkolu. Pluszaki posłużą nie tylko do zabawy

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Dzięki wieloletniej współpracy z Czesławą Marciniak trenerem Polskiego Towarzystwa # Psychologicznego, specjalistą terapii uzależnień do naszego przedszkola została przywieziona z Warszawy w ramach projektu– czteroosobowa pluszowa rodzina misiów –mama, tata, córka i syn.

Ta pomoc, dla nas pracowników stanowi cenne narzędzie pozwalające realizować takie cele jak:

- profilaktyczno- terapeutyczne- pomoże dostarczać wzorców prawidłowych zachowań oraz będzie stanowić okazję do odreagowywania napięcia i innych przykrych emocji
- edukacyjne – pozwoli ćwiczyć formy zachowań z rówieśnikami i dorosłymi, ułatwi rozpoznawać i nazywać emocje, poznawać swoje mocne strony oraz kształtować umiejętności rozwiazywania konfliktów
- rozwojowe- pomoże zaspokoić potrzebę aktywności ruchowej ,zabawy i kontaktów z rówieśnikami

U dzieci zaś, rodzina miłych, miękkich pluszaków z pewnością wywoła ciepłe emocje, łagodność i dobro.

Dla niejednego dziecka wybrany miś stanie się wyjątkowym, kochanym cierpliwym, czułym, wiernym i oddanym przyjacielem, zawsze gotowym do przytulania, czego dzieci bardzo oczekują i pragną. Będzie ich pocieszycielem, który w trudnych chwilach zawsze ich zrozumie.

Pojawienie się Misiaków w naszym przedszkolu ,zbiegło się z 115 rocznicą Światowego Dnia Pluszowego Misia, który obchodzimy 25 listopada.

Pluszowa rodzinka będzie dla nas wszystkich wielką wymierną przygodą i zostanie dla dzieci miłym wspomnieniem w ich życiu.

materiał: Olga Nowak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)