Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
03 grudnia 2017

Rodzina Miśków zamieszkała w przedszkolu. Pluszaki posłużą nie tylko do zabawy

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Dzięki wieloletniej współpracy z Czesławą Marciniak trenerem Polskiego Towarzystwa # Psychologicznego, specjalistą terapii uzależnień do naszego przedszkola została przywieziona z Warszawy w ramach projektu– czteroosobowa pluszowa rodzina misiów –mama, tata, córka i syn.

Ta pomoc, dla nas pracowników stanowi cenne narzędzie pozwalające realizować takie cele jak:

- profilaktyczno- terapeutyczne- pomoże dostarczać wzorców prawidłowych zachowań oraz będzie stanowić okazję do odreagowywania napięcia i innych przykrych emocji
- edukacyjne – pozwoli ćwiczyć formy zachowań z rówieśnikami i dorosłymi, ułatwi rozpoznawać i nazywać emocje, poznawać swoje mocne strony oraz kształtować umiejętności rozwiazywania konfliktów
- rozwojowe- pomoże zaspokoić potrzebę aktywności ruchowej ,zabawy i kontaktów z rówieśnikami

U dzieci zaś, rodzina miłych, miękkich pluszaków z pewnością wywoła ciepłe emocje, łagodność i dobro.

Dla niejednego dziecka wybrany miś stanie się wyjątkowym, kochanym cierpliwym, czułym, wiernym i oddanym przyjacielem, zawsze gotowym do przytulania, czego dzieci bardzo oczekują i pragną. Będzie ich pocieszycielem, który w trudnych chwilach zawsze ich zrozumie.

Pojawienie się Misiaków w naszym przedszkolu ,zbiegło się z 115 rocznicą Światowego Dnia Pluszowego Misia, który obchodzimy 25 listopada.

Pluszowa rodzinka będzie dla nas wszystkich wielką wymierną przygodą i zostanie dla dzieci miłym wspomnieniem w ich życiu.

materiał: Olga Nowak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)