Dziś mamy 16 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

20 lutego 2020

Reprezentacja z ZS "połowicznie" z sukcesem w Konkursie Powstańczym

fot. Zespół ds. Promocji ZS

fot. Zespół ds. Promocji ZS

Dnia 19 lutego 2020 r. odbyła się już XXII edycja Konkursu Wiedzy Historycznej #Powstanie Wielkopolskie 1918/1919 na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych.

W konkursie wystartowało 5 trzyosobowych reprezentacji szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Nakielskiego, składał się on z dwóch rund: testu pisemnego oraz strzelania z karabinka pneumatycznego. W tym roku w skład reprezentacji szkoły weszli uczniowie kadeci klasy wojskowej IITL Klaudia Pozorska, Aleksander Holec i Wojciech Wełniński.

Opiekę nad drużyną sprawował mjr rez. Jarosław Odrobiński. W konkurencji strzelania nasz reprezentant Aleksander Holec zdobył 47 pkt. (na 50 możliwych) i okazał się bezkonkurencyjny. Pomimo zwycięstwa w strzelaniu uczniom „mundurowym” z ZS im. prof. E. Chroboczka w Szubinie gorzej wypadł test z wiedzy historycznej i nie udało się utrzymać miejsca w czołówce. Organizatorami Konkursu byli: Muzeum Ziemi Krajeńskiej, Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Nakło, Klub Żołnierzy Rezerwy – LOK w Nakle nad Notecią.

Gratulujemy naszym uczniom postawy i waleczności.

Materiał: Zespół ds. Promocji ZS

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Skup i sprzedaż części
MEBLE PIOTR PASIEKA
Jadalnia / pokój dzienny
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Tonery Directions
27PLN
Sprzedaż opon
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)