Dziś mamy 27 listopada 2020, piątek, imieniny obchodzą:

27 października 2020

Rekord zakażeń koronawirusem. Adrian Mól o sytuacji w województwie

fot. archiwum

fot. archiwum

W dniu dzisiejszym odnotowaliśmy rekord zakażeń# koronawirusem w naszym województwie. Przypomnijmy, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 1500 zakażeń koronawirusem. W tej kwestii wypowiedział się Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól.

- Niestety nie widzimy jeszcze skutków obostrzeń, które obowiązują w naszym kraju od kilkunastu dni, ale oczywiście na to jest jeszcze za wcześnie. Takie pierwsze skutki będą widoczne lub powinny być widoczne, tak naprawdę w przyszłym tygodniu - przekazał Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Adrian Mól. 

W swojej dzisiejszej wypowiedzi nawiązał również do manifestacji, które odbywają się od kilku dni w Polsce i  ich wpływu na sytuację epidemiologiczną. - Oczywiście na sytuację epidemiczną negatywny wpływ na wzrost liczby zachorowań mogą mieć niestety manifestacje, które są też widoczne w wielu dużych miastach naszego województwa, co też może się przełożyć na wzrost liczby zakażonych za dwa, trzy tygodnie. Także wówczas będziemy też mieć tę wiedzę - informuje rzecznik Mól.  

Adrian Mól poinformował również, że ostatniej doby w większości odnotowano ogniska rozproszone. Jest również jedno duże ognisko w DPS-ie w Nowej Wsi (pow. lipnowski). 

- Cały czas też poszerzamy liczbę dostępnych łóżek w województwie kujawsko-pomorskim. Obecnie tych łóżek tzw. covidowych jest 1150, z czego 633 są zajęte. Jeśli chodzi o łóżka respiratorowe w tej chiwli mamy łóżek około 100, gdzie połowa z nich jest obecnie zajęta - powiedział Adrian Mól. 

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (11)

  Gnojokok, w dniu 27-10-2020 16:46:41 napisał:

  To jest bardzo ciekawe. Im większe zostały wprowadzone obostrzenia, tym więcej przypadków się wykrywa. Mimo tego wszyscy w szalonym widzie idą w tę stronę. Nikt nie bierze pod uwagę ile z tych wykrytych przypadków to faktycznie chorujący, nie znajdzie się takiej informacji. Praktycznie od wszystkich specjalistów dowiesz się, że ok. 90 % w ogóle nie zachoruje. Oczywiście część z tych specjalistów uważa, że te 90% choruje bezobjawowo co jest bzdurą. Pozostaje te 10%, z których zdecydowana większość przechoruje lekko, a tyko 1% z tych 10% ma szansą umrzeć, w zdecydowanej większości z powodu przewlekłych chorób, na jakie byli leczeni. I z tego powodu zamyka się wszystkich pod kluczem? Chyba tylko naiwny może w to uwierzyć. Czyżby potwierdzała się teza mówiąca o tym,że maski szkodzą i stoją za dobowym przyrostem-?

  odpowiedz

  • 3 (9)

  E, w dniu 27-10-2020 19:10:37 napisał:

  Dziwne ze sławi ludzie jak unich wykryje się covid to dwa dni i już są zdrowi a zwykly człowiek leży niby pod respiratorem caly siny itd.debile co wierza w to gowno

  odpowiedz

  • 4 (6)

  ZjednoczmySiłe, w dniu 28-10-2020 00:01:05 napisał:

  Uświadamiajmy osoby starsze . Nie atakujmy kościołów właśnie tego chce mały karakan z PiSu ... Jeszcze bardziej nas podzielić ... Bądźmy solidarni wyjdźmy na ulicę . I walczmy o prawa kobiet bo kobieta jest Polską

  odpowiedz

  • 1 (1)

  jok , w dniu 28-10-2020 10:32:35 napisał:

  niewiem skąd tych baranów biorą

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Figa, w dniu 28-10-2020 11:51:10 napisał:

  Śmiech pusty bierze, gdy kolejny raz czytam o tym, ile to łóżek czeka chorych. Kłopot w tym, że same łóżka nikogo nie wyleczą. Brakuje personelu medycznego, który zajmie się leżącymi na tych łóżkach. O tym "drobiazgu" niestety się nie wspomina. W ramach ciekawostki dodam, że do puli tych magicznych mebli zalicza się często łóżeczka dziecięce, chociaż pacjentami są prawie sami ludzie dorośli. Śmieszno i strasznie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Usługi transportowe
Meble pokojowe
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)