Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

03 kwietnia 2020

Rekolekcje i wychowanie fizyczne on-line. Zajęcia ruszą w poniedziałek

Za nami próbny egzamin ósmoklasistów - w tym roku wyjątkowy, bo przeprowadzony zdalnie. #Do przyszłej środy w tym samym trybie odbywają się próbne matury. Zachęcamy uczniów do nauki i powtórki materiału z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową, gdzie czekają na nich lekcje ze specjalistami prowadzone na żywo i materiały zarchiwizowane. A już od poniedziałku (6 kwietnia) zapraszamy na dwudniowe rekolekcje, a także wychowanie fizyczne on-line. Z nowym planem lekcji powrócimy po przerwie świątecznej 15 kwietnia.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych.

Nadawanie rozpoczęliśmy 16 marca od e-lekcji dla ósmoklasistów i maturzystów. Po tygodniu uruchomiliśmy zajęcia także dla uczniów klas IV, V, VI i VII szkoły podstawowej i wszystkich klas szkoły średniej. Nasze lekcje nadajemy już trzeci tydzień i odnotowujemy rekordowe wyniki oglądalności. Kujawsko-Pomorska e-Szkoła ma już ponad 600 tysięcy wyświetleń.

- Bardzo się cieszę, że nasza inicjatywa osiągnęła tak dużą popularność wśród dzieci i młodzieży szkolnej. To utwierdza nas, że nasze działania są właściwą odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy ze względu na epidemię pozostają w domach. Prowadzimy do dwudziestu lekcji dziennie, uruchomiliśmy też wsparcie psychologiczne oraz zajęcia z rekolekcjonistą. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt - nauczycielom, pedagogom, pracownikom Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu i spółce Conectio - mówi marszałek Piotr Całbecki

Lekcje rejestrujemy i nadajemy na żywo na:
- www.kujawsko-pomorskie.pl;
- edupolis.pl;
- YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, https://www.youtube.com/channel/UCXkeiZ2i3F_LeVnvjj4a07Q

W poniedziałek (6 kwietnia) o godzinie 9 zapraszamy wszystkich uczniów na czterdziestopięciominutowe zajęcia z wychowania fizycznego. Tuż po nich, o godzinie 11 rozpoczniemy dwugodzinne rekolekcje z księdzem Dawidem Wasilewskim.

We wtorek (7 kwietnia) o godzinie 9 odbędą się zajęcia, podczas których dowiecie się, jakie środki ostrożności należy zachować w sytuacji epidemii oraz jak chronić siebie i bliskich przed zarażeniem. O godzinie 11 nastąpi kontynuacja lekcji z rekolekcjonistą.

Do tej pory największym zainteresowaniem cieszą się e-lekcje dla szkół podstawowych. W tym tygodniu najczęściej oglądano zajęcia z języka angielskiego, biologii, matematyki i historii. Lekcję języka angielskiego dla klas V poprowadzoną przez Katarzynę Zajączkowską wyświetlono ponad 3,5 tysiąca razy.

Zajęcia oglądają uczniowie nie tylko z naszego województwa, ale i z całego kraju. Odnotowaliśmy także setki wejść z zagranicy. Kujawsko-Pomorską e-Szkołę najczęściej odwiedza Polonia z Ukrainy. Zaobserwowaliśmy również wejścia z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Stanów Zjednoczonych, a nawet z Egiptu.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 3 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  Mieszkaniec, w dniu 03-04-2020 11:13:25 napisał:

  Juz widze frekwencje na rekolekcjach :)

  odpowiedz

  • -1 (7)

  knab, w dniu 03-04-2020 11:28:11 napisał:

  Mam nadzieję ,że o stosownych godz..Nauka zdalna z uczniami podstawówki trwa również po 22:00 - dobre maniery nie funkcjonują . Część nauczycieli polecenia na lekcję przysyła po 22:00 nakazując przygotowanie polecenia na dzień następny na godz. poranną .Rodzice jako wykładowcy muszą być dostępni przez całą dobę . Moim zdaniem uczeń o 22:00 powinien już myśleć o spaniu .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 2 (8)

  Ewa M, w dniu 03-04-2020 14:21:44 napisał:

  Wu-ef jak najbardziej ale rekolekcje ? Uczniowie powinni ten czas wykorzystać w lepszy sposób niż słuchać ludzkich nauk przekazywanych przez wątpliwego specjalistę od spraw rodziny ,pana w sukience

  odpowiedz

  • 5 (9)

  belfer, w dniu 03-04-2020 14:33:34 napisał:

  Religia do kościoła,rozdzielność kościoła od państwa nadal aktualna.W-F w domu tylko tam,gdzie są warunki.Może na matmie zaczną wreszcie uczyć gry w szachy,brydża.Trudności w kształceniu i wychowaniu musi obecnie rozwiązywać najbliższa rodzina.Warto było się uczyć!!!

  odpowiedz

  • 5 (5)

  humanista, w dniu 03-04-2020 18:13:21 napisał:

  Proponuję obejrzeć na TVP lekcję z matematyki, a konkretnie temat o liczbach parzystych :) :) :) pani tłumaczy dzieciom, że liczba parzysta to ta, która ma parę :) :) :) Pamiętam, że nas uczono tak: Parzystość liczb to cecha liczb całkowitych, równoznaczna z ich podzielnością przez 2. I tyle w temacie. Wstyd TVP !!!

  odpowiedz

  • 4 (6)

  czytelnik, w dniu 03-04-2020 18:29:10 napisał:

  Wychowanie fizyczne 45 minut a rekolekcje 2godziny kto to wymyślił .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Ona, w dniu 04-04-2020 12:55:08 napisał:

  Myślałam, że Olek na wf będzie robił fotki...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  ss, w dniu 28-04-2020 17:13:46 napisał:

  jak czytam te komentarze, to sądzę,ze poziom piszących sięgnął dna

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Drobne naprawy
Usługi transportowe
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)