Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2019

Przystań Powiat Nakielski ma już 5 lat. Świętowano mały jubileusz

fot. Monika Oleś/Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

fot. Monika Oleś/Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

W czwartek, 5 grudnia, w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyło się # spotkanie poświęcone pięcioleciu istnienia nakielskiej mariny.

Włodarze Powiatu Nakielskiego - Tadeusz Sobol - Starosta Nakielski oraz Tomasz Miłowski - Wicestarosta Nakielski - spotkali się m.in. z Radnymi Powiatu Nakielskiego oraz Radnymi Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią, by wspólnie podsumować miniony czas i wymienić się pomysłami na przyszłość.

Zanim jednak spotkanie sprowadziło się do prezentacji minionych osiągnięć oraz dyskusji, złożono gratulacje oraz podziękowania panu Henrykowi Kniole z okazji zbudowania modelu statku "Władysław Łokietek". Model jest wiernym odzwierciedleniem rodzimego statku, nad którym pan Henryk spędził ponad dwa tysiące godzin. Jak się dowiedzieliśmy, w trakcie tworzenia jest kolejny dobrze znany nam statek - Jadwiga Bolesławówna.

Ten mały jubileusz był dobrą okazją do podsumowania działań na Przystani Powiat Nakielski. Kierownik referatu turystyki i sportu - Dawid Konwiński opowiedział m.in. o najważniejszych inwestycjach poczynionych na przystani oraz o zainteresowaniu mariną zarówno pod względem bazy noclegowej, wypożyczania sprzętu, jak i ilością cumujących jednostek pływających. 

Następnie rozmawiano o przyszłości Przystani Powiat Nakielski oraz dyskutowano nad wcieleniem pomysłów w życie. Przypatrzono się działaniom innych samorządów związanych z rzeką - Łobżenicy, Śremu, Barcina czy wizualizacjom bulwarów w Wieleniu. Pochylono się także nad kwestią zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, które dają nadzieje na ciekawe wykorzystanie terenów nadnoteckich i okolic Przystani. Rozmawiano m.in. o potencjale "zielonego buforu" między Nakłem a Paterkiem, Wielkiej Pętli Wielkopolski. Przypomniano o wariantach przebiegu MDW E70.

Jedną z interesujących propozycji okazał się pomysł zbudowania ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Kanału Bydgoskiego, która łączyłaby dwie przystanie - nakielską oraz bydgoską. Przy temacie ścieżek zwrócono także uwagę na potrzebę poszerzenia ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej z Paterka (most lub platforma, poszerzenie i ścieżka do Ronda Poznańskiego).

materiał: Monika Oleś - Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 15

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)