Dziś mamy 9 sierpnia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

08 grudnia 2019

Przystań Powiat Nakielski ma już 5 lat. Świętowano mały jubileusz

fot. Monika Oleś/Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

fot. Monika Oleś/Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

W czwartek, 5 grudnia, w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyło się # spotkanie poświęcone pięcioleciu istnienia nakielskiej mariny.

Włodarze Powiatu Nakielskiego - Tadeusz Sobol - Starosta Nakielski oraz Tomasz Miłowski - Wicestarosta Nakielski - spotkali się m.in. z Radnymi Powiatu Nakielskiego oraz Radnymi Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią, by wspólnie podsumować miniony czas i wymienić się pomysłami na przyszłość.

Zanim jednak spotkanie sprowadziło się do prezentacji minionych osiągnięć oraz dyskusji, złożono gratulacje oraz podziękowania panu Henrykowi Kniole z okazji zbudowania modelu statku "Władysław Łokietek". Model jest wiernym odzwierciedleniem rodzimego statku, nad którym pan Henryk spędził ponad dwa tysiące godzin. Jak się dowiedzieliśmy, w trakcie tworzenia jest kolejny dobrze znany nam statek - Jadwiga Bolesławówna.

Ten mały jubileusz był dobrą okazją do podsumowania działań na Przystani Powiat Nakielski. Kierownik referatu turystyki i sportu - Dawid Konwiński opowiedział m.in. o najważniejszych inwestycjach poczynionych na przystani oraz o zainteresowaniu mariną zarówno pod względem bazy noclegowej, wypożyczania sprzętu, jak i ilością cumujących jednostek pływających. 

Następnie rozmawiano o przyszłości Przystani Powiat Nakielski oraz dyskutowano nad wcieleniem pomysłów w życie. Przypatrzono się działaniom innych samorządów związanych z rzeką - Łobżenicy, Śremu, Barcina czy wizualizacjom bulwarów w Wieleniu. Pochylono się także nad kwestią zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, które dają nadzieje na ciekawe wykorzystanie terenów nadnoteckich i okolic Przystani. Rozmawiano m.in. o potencjale "zielonego buforu" między Nakłem a Paterkiem, Wielkiej Pętli Wielkopolski. Przypomniano o wariantach przebiegu MDW E70.

Jedną z interesujących propozycji okazał się pomysł zbudowania ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Kanału Bydgoskiego, która łączyłaby dwie przystanie - nakielską oraz bydgoską. Przy temacie ścieżek zwrócono także uwagę na potrzebę poszerzenia ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej z Paterka (most lub platforma, poszerzenie i ścieżka do Ronda Poznańskiego).

materiał: Monika Oleś - Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 20

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)