Dziś mamy 2 czerwca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

15 września 2019

Przygotowania do złożenia przysięgi. Uczniowie ćwiczyli musztrę

fot. powierzone

fot. powierzone

W pierwszych dniach września 2019r., w ramach zajęć z edukacji wojskowej uczniowie grup # wojskowych Technikum z Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie realizowali przedsięwzięcia związane z przygotowaniem do ślubowania i przysięgi.

Były to czynności związane z przymierzaniem sortów mundurowych, ćwiczenia z musztry indywidualnej i zespołowej. Po niespełna dwóch dniach pobytu w szkole uczniowie po raz pierwszy jeszcze po cywilnemu przystąpili do musztry. Zostali teoretycznie zapoznani z podstawowymi terminami z zakresu Regulaminu Musztry SZ RP, następnie przystąpili do ćwiczeń praktycznych.

Trzeba szczerze powiedzieć, iż młodych adeptów czeka bardzo dużo pracy i wysiłku, tym samym potu ażeby godnie zaprezentować się przed najbliższymi i rodzinami. Zajęcia w całości poświęcone były treningowi do uroczystego ślubowania klas pierwszych Technikum oraz przysięgi grup wojskowych, które odbędzie się w dniu 12.10 br. na szubińskim Rynku prowadzone były przez uczniów kadetów klasy IVTL Pawła Mellera (żołnierz „Terytorials” z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej ps. „Zo”), Klaudii Krakowskiej, Mateusza Mazurka i Eryka Ostrowskiego po nadzorem nauczyciela edukacji wojskowej mjr. rez. Jarosława Odrobińskiego.

Serdecznie zapraszamy na szóstą już tego typu uroczystość w Szubinie. Uczniowie - kadeci grup wojskowych będą do tego najważniejszego dla nich wydarzenia na tym etapie edukacji ćwiczyć intensywnie, ażeby wypaść jak najlepiej.

materiał: Zespół ds. Promocji ZS w Szubinie

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Naczepa platforma
MEBLE PIOTR PASIEKA
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Meble łazienkowe
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Narożniki
Botox i kwas hialuronowy
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)