Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

15 września 2019

Przygotowania do złożenia przysięgi. Uczniowie ćwiczyli musztrę

fot. powierzone

fot. powierzone

W pierwszych dniach września 2019r., w ramach zajęć z edukacji wojskowej uczniowie grup # wojskowych Technikum z Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie realizowali przedsięwzięcia związane z przygotowaniem do ślubowania i przysięgi.

Były to czynności związane z przymierzaniem sortów mundurowych, ćwiczenia z musztry indywidualnej i zespołowej. Po niespełna dwóch dniach pobytu w szkole uczniowie po raz pierwszy jeszcze po cywilnemu przystąpili do musztry. Zostali teoretycznie zapoznani z podstawowymi terminami z zakresu Regulaminu Musztry SZ RP, następnie przystąpili do ćwiczeń praktycznych.

Trzeba szczerze powiedzieć, iż młodych adeptów czeka bardzo dużo pracy i wysiłku, tym samym potu ażeby godnie zaprezentować się przed najbliższymi i rodzinami. Zajęcia w całości poświęcone były treningowi do uroczystego ślubowania klas pierwszych Technikum oraz przysięgi grup wojskowych, które odbędzie się w dniu 12.10 br. na szubińskim Rynku prowadzone były przez uczniów kadetów klasy IVTL Pawła Mellera (żołnierz „Terytorials” z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej ps. „Zo”), Klaudii Krakowskiej, Mateusza Mazurka i Eryka Ostrowskiego po nadzorem nauczyciela edukacji wojskowej mjr. rez. Jarosława Odrobińskiego.

Serdecznie zapraszamy na szóstą już tego typu uroczystość w Szubinie. Uczniowie - kadeci grup wojskowych będą do tego najważniejszego dla nich wydarzenia na tym etapie edukacji ćwiczyć intensywnie, ażeby wypaść jak najlepiej.

materiał: Zespół ds. Promocji ZS w Szubinie

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Oczyszczanie twarzy
Metkownice
od 179PLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Bon upominkowy
Blacharstwo
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)