Dziś mamy 24 czerwca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 marca 2019

Przygotowania do świąt. Przedszkolaki wykonały tradycyjne ozdoby

fot. Maria Berend

fot. Maria Berend

Jeszcze ponad trzy tygodnie dzielą nas od Świąt Wielkanocnych, ale już teraz możemy się do nich # powoli przygotować.

Dzieci 3,4 i 5-letnie z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie poznały pałuckie ozdoby oraz zobaczyły palemki i pięknie wykonane pisanki. Pod pilnym okiem p. instruktor rękodzieła Małgorzaty Bołki z Szubińskiego Domu Kultury wykonały własnoręcznie pisanki z gęsich wydmuszek.

Pani Małgosia pokazała dzieciom sposób ich wykonania, który dla maluchów nie należał do łatwych. Dzięki cierpliwości i inwencji twórczej dzieci powstały oryginalne, kolorowe pisanki. Warto kultywować ten piękny obyczaj, a ozdoby są miłym akcentem wielkanocnego stołu lub koszyczka ze święconką.

materiał: Maria Berend

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)