Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

13 maja 2022

Przygody w Niedźwiadach. Uczniowie zanocowali w obserwatorium

fot. pow.

fot. pow.

Sezon na wycieczki szkolne do# Obserwatorium Astronomicznego w Niedźwiadach trwa w najlepsze. Tylko w ostatnim tygodniu gościli w nim uczniowie ze szkół podstawowych w Szubinie, Kończewicach, Kosztowie, Wyrzysku i Kowalewie.

Najliczniejsza grupa przyjechała do Niedźwiad ze szkoły podstawowej w Kowalewie. Żądni przeżycia astronomicznej przygody uczniowie postanowili zanocować w obserwatorium pod namiotami. Oprócz zwiedzania instrumentów obserwacyjnych, wykładów i prelekcji, uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć meteoryty i skamieniałości z bogatej kolekcji stowarzyszenia oraz obejrzeć pokaz astronomicznych zdjęć wykonanych w Niedźwiadach. Nie obyło się bez obserwacji. Podziwiano przede wszystkim Księżyc oraz m.in. gromadę kulistą M 13 w konstelacji Herkulesa i mgławicę planetarną M 57 w gwiazdozbiorze Lutni. Uczyli się także rozpoznawać najbardziej charakterystyczne gwiazdozbiory. Uczestnicy wycieczki zgłębiali tajniki astronomicznej wiedzy do późnych godzin nocnych, pytań nie było końca. Niewątpliwie była to dla wielu wspaniała przygoda i nietuzinkowa lekcja geografii, fizyki i przyrody. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego ogniska i dobrej zabawy. Zadowoleni uczniowie wraz z opiekunami opuścili gościnne Niedźwiady w późnych godzinach porannych.

Materiał: PPSAE

Oceń artykuł: 16 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    SNAKE, w dniu 16-05-2022 18:30:08 napisał:

    Młodzież pod namiotami - super.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)