Dziś mamy 28 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

27 listopada 2021

Przez kolejne dwa lata Remondis. Ponad 16 mln zł za odbieranie odpadów

fot. archiwum

fot. archiwum

Przetarg na odbiorcę odpadów od mieszkańców gminy Szubin został rozstrzygnięty#. Śmieci przez kolejne dwa lata będzie odbierała ta sama firma, która odbiera je obecnie - bydgoski Remondis.

O problemach z gospodarką odpadami w gminie Szubin pisaliśmy wielokrotnie. Także o trudnościach w znalezieniu firmy, która zajmie się odbiorem śmieci od mieszkańców. Początkowo, władze gminy planowały podpisać umowę na dłuższy okres czasu z jedną firmą. Ogłoszono przetarg na okres czterech lat. Zgłosiła się jedna firma - dotychczasowy odbiorca Remondis z Bydgoszczy, ale złożona przez nią oferta była za wysoka. Przetarg unieważniono i ogłoszono kolejny, tym razem na odbieranie odpadów przez dwa lata. Gmina na to zadanie była gotowa wydać kwotę 15 mln 847 tys. zł. Ponownie swoją ofertę złożył bydgoski Remondis, ale który zaoferował, że będzie odbierał odpady od mieszkańców za ponad 16 mln zł. Brakowało więc ponad 250 tys. zł. W międzyczasie, na sesji rady miejskiej radni przyjęli uchwałę z podwyżkami opłat za śmieci. Podwyżki zostały przyjęte i będą obowiązywać od przyszłego roku. Opłata za śmieci segregowane podskoczyła z 26 na 32 zł od osoby. W związku z tym, że szacunkowo do budżetu wpłynie więcej pieniędzy z opłat od mieszkańcami, gmina wybrała ponownie bydgoski Remondis. Firma ta będzie odbierać odpady od mieszkańców od 1 stycznia 2022 roku do 31 grudnia 2023 roku.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Budowa magazynów
Budowa hal
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Konstrukcje stalowe
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)