Dziś mamy 22 lipca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
22 grudnia 2017

Przedszkolaki zostały wolontariuszami. Wzięły udział w akcji charytatywnej

fot. Anna Ucińska

fot. Anna Ucińska

W Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie, wszystkie dzieci przy pomocy Rady Rodziców i pań # kucharek wzięły udział w szlachetnej akcji charytatywnej pieczenia pierników.

Dlaczego szlachetnej? Otóż dlatego, ponieważ upieczone pierniki były podarowane blisko 200 osobom potrzebującym z lokalnej społeczności, które każdego dnia spożywają ciepłe posiłki w Stołówce św. Faustyny, funkcjonującej pod patronatem Akcji Katolickiej w Szubinie.

Dzieci osobiście dostarczyły podarunki i miały szczególną okazję poznać panią Kazimierę Kowalską, która każdego dnia przewodzi przygotowaniom obiadów, a ma trochę więcej lat niż przedszkolak, kilka ponad 80.

Zaangażowane w pieczenie pierników były wszystkie grupy przedszkolne, a także grupy żłobkowe. Dzieci każdego roku biorą udział wspólnie z rodzicami w różnych akcjach niesienia pomocy innym. Tym razem jednak było inaczej, bowiem w pełnej świadomości, samodzielnie, własnoręcznie wykonały podarunek, dodając nie tylko trud, ale swoje serce i dziecięcą szczerość.

Pokazując dzieciom od najmłodszy lat jak można pomagać, dzielić się z innymi, mamy swój znaczący wpływ na tworzenie przyszłości, w której ideały będą drogowskazem godnego, dobrego, szlachetnego człowieczeństwa.

materiał: Anna Ucińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)