Dziś mamy 22 stycznia 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
22 grudnia 2017

Przedszkolaki zostały wolontariuszami. Wzięły udział w akcji charytatywnej

fot. Anna Ucińska

fot. Anna Ucińska

W Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie, wszystkie dzieci przy pomocy Rady Rodziców i pań # kucharek wzięły udział w szlachetnej akcji charytatywnej pieczenia pierników.

Dlaczego szlachetnej? Otóż dlatego, ponieważ upieczone pierniki były podarowane blisko 200 osobom potrzebującym z lokalnej społeczności, które każdego dnia spożywają ciepłe posiłki w Stołówce św. Faustyny, funkcjonującej pod patronatem Akcji Katolickiej w Szubinie.

Dzieci osobiście dostarczyły podarunki i miały szczególną okazję poznać panią Kazimierę Kowalską, która każdego dnia przewodzi przygotowaniom obiadów, a ma trochę więcej lat niż przedszkolak, kilka ponad 80.

Zaangażowane w pieczenie pierników były wszystkie grupy przedszkolne, a także grupy żłobkowe. Dzieci każdego roku biorą udział wspólnie z rodzicami w różnych akcjach niesienia pomocy innym. Tym razem jednak było inaczej, bowiem w pełnej świadomości, samodzielnie, własnoręcznie wykonały podarunek, dodając nie tylko trud, ale swoje serce i dziecięcą szczerość.

Pokazując dzieciom od najmłodszy lat jak można pomagać, dzielić się z innymi, mamy swój znaczący wpływ na tworzenie przyszłości, w której ideały będą drogowskazem godnego, dobrego, szlachetnego człowieczeństwa.

materiał: Anna Ucińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Jest śnieg, więc lepimy bałwana! Czekamy na zdjęcia zimowych stworów

Chociaż wiele osób narzeka na zimę i związane z nią utrudnienia, to jednak ta pora roku ma #także swoje plusy. Zabawa na śniegu to szczególnie duża frajda dla dzieci. Gdy za oknem robi się biało, najmłodsi ochoczo wychodzą na dwór.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)