Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

25 września 2018

Przedszkolaki zaangażowały się w sprzątanie świata. Nie zapomniały o segregacji

fot. powierzone

fot. powierzone

Głównym przesłaniem tegorocznej akcji pod hasłem „AKCJA- SEGREGACJA! 2X WIĘCEJ, 2X # CZYŚCIEJ” było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów poprzez poprawną segregację surowców i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska.

Akcja w naszym przedszkolu odbywała się w dniu 21 września br. Nauczycielki przed wyjściem na wyznaczony rejon sprzątania przypomniały dzieciom zasady segregacji  odpadów i przeprowadziły krótkie pogadanki i praktyczne ćwiczenia. W akcji wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne zaopatrzone w worki do segregacji oraz jednorazowe rękawiczki.

Łącznie wszystkie grupy przedszkolne zebrały 1 worek odpadów papierowych, 1 ½  worka odpadów plastikowych oraz ½ worka odpadów szklanych. Pamiętajmy o segregacji i dbaniu o najbliższe środowisko nie tylko w dniach akcji ale przez cały rok!   
materiał: Maria Berend

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)