Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

28 maja 2019

Przedszkolaki na Komisariacie. Dzieci dowiedziały się na czym polega ich praca

fot.pow

fot.pow

Wiele pytań na temat policyjnej służby padło z ust przedszkolaków#, które w ostatnich dniach odwiedziły szubiński Komisariat Policji. Maluchy z Królikowa z zaciekawieniem zwiedzały też pomieszczenia, w których codzienną służbę pełnią mundurowi.

Zdarza się, że dzieci z placówek oświatowych w ramach poznawania zawodów bywają w rożnych miejscach pracy. Tym razem dzieci z oddziału przedszkolnego z Królikowa przyjechały na wizytę do Komisariatu Policji w Szubinie.

Przedszkolaki miały okazję porozmawiać z mundurowymi i dowiedzieć się na czym polega ich praca. Poznały zadania dzielnicowego, dyżurnego jednostki oraz policjantów wykonujących obowiązki w zespole ds. wykroczeń.

Maluchy miały też możliwość zwiedzić budynek i przyglądać się pracy funkcjonariuszy. Z zaciekawieniem oglądały stanowisko kierowania i słuchały w jaki sposób dyżurny przyjmuje zgłoszenia i przekazuje informacje policjantom pełniącym służbę w terenie. Obejrzały też pokój przejściowy, w którym bezpośrednio po przywiezieniu do komisariatu przebywają osoby zatrzymane. Miały też niebywałą okazję spotkać się i porozmawiać z p.o. Zastępcy Komendanta Komisariatu kom. Michałem Wawrzyniakiem.

Przedszkolaki pełne wrażeń,  z uśmiechem na ustach i zapewnieniem, że w przyszłości też założą policyjny mundur, opuszczały mury szubińskiej jednostki.  

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)