Dziś mamy 19 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

28 maja 2019

Przedszkolaki na Komisariacie. Dzieci dowiedziały się na czym polega ich praca

fot.pow

fot.pow

Wiele pytań na temat policyjnej służby padło z ust przedszkolaków#, które w ostatnich dniach odwiedziły szubiński Komisariat Policji. Maluchy z Królikowa z zaciekawieniem zwiedzały też pomieszczenia, w których codzienną służbę pełnią mundurowi.

Zdarza się, że dzieci z placówek oświatowych w ramach poznawania zawodów bywają w rożnych miejscach pracy. Tym razem dzieci z oddziału przedszkolnego z Królikowa przyjechały na wizytę do Komisariatu Policji w Szubinie.

Przedszkolaki miały okazję porozmawiać z mundurowymi i dowiedzieć się na czym polega ich praca. Poznały zadania dzielnicowego, dyżurnego jednostki oraz policjantów wykonujących obowiązki w zespole ds. wykroczeń.

Maluchy miały też możliwość zwiedzić budynek i przyglądać się pracy funkcjonariuszy. Z zaciekawieniem oglądały stanowisko kierowania i słuchały w jaki sposób dyżurny przyjmuje zgłoszenia i przekazuje informacje policjantom pełniącym służbę w terenie. Obejrzały też pokój przejściowy, w którym bezpośrednio po przywiezieniu do komisariatu przebywają osoby zatrzymane. Miały też niebywałą okazję spotkać się i porozmawiać z p.o. Zastępcy Komendanta Komisariatu kom. Michałem Wawrzyniakiem.

Przedszkolaki pełne wrażeń,  z uśmiechem na ustach i zapewnieniem, że w przyszłości też założą policyjny mundur, opuszczały mury szubińskiej jednostki.  

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)