Dziś mamy 24 czerwca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
22 czerwca 2017

Przedszkolaki dobrze znają Legendę o herbie Szubina. Wcieliły się w role aktorów

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Legenda o Herbie Szubina jest historią, jaką dzieci chcą poznać, jaką lubią i #podziwiają. Przybliża im miejsce, z którego pochodzą, wprowadzając nutę tajemniczości, baśni. Mimo tego, iż opatrzona jest trudnym tekstem, z dumą chcą się jej uczyć i jak się okazuje przedstawiać ją innym.

Smerfy z Przedszkola nr 2  bardzo szybko opanowały tekst, nawet kolegów z grupy i z dumą wcieliły się w role Księcia Mikołaja, jego żony, trzech córek, czarnoksiężnika. Miały możliwość nie tylko rozwijać swe umiejętności aktorskie, ale także wprowadzić widzów w świat magii i prastarych czasów, także za sprawą odpowiednio dobranej muzyki i odgłosów lasu. Przedstawienie mogli obejrzeć uczniowie klas trzecich z Zespołu Szkół w Szubinie i rodzice Smerfików. Historia o powstaniu szubińskiego herbu stała się bez wątpienia bliższa świadomości, ale przede wszystkim sercom wszystkich, którzy brali udział w przedsięwzięciu. Jej zrozumienie niesie ponadczasowe przesłanie o cenie altruizmu i miłości, ale przede wszystkim o wierności ideałom, które należy pielęgnować już w przedszkolu, zaczynając od prozaicznych przedstawień.        

Materiał: Anna Ucińska, Klaudia Jamka

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)