Dziś mamy 17 września 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

23 sierpnia 2019

Przebudowa drogi Tur-Brzózki. Rozpoczęto realizację inwestycji

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

Rozpoczęły się prace związane z# realizacją zadania inwestycyjnego pn. "Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 090512C Tur-Brzózki (od cmentarza parafialnego do wsi Brzózki) od km 0+404 do km 1+390”.

Wykonawcą robót jest konsorcjum bydgoskich firm: lider konsorcjum Przedsiębiorstwo PROJ-BUD Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Bydgoszcz Sp. z o.o. sp. k oraz członek konsorcjum Przedsiębiorstwo EL-KAJO Sp. z o.o.

Koszt zadania wyniesie 682 047,96 zł brutto. Roboty planuje się zakończyć do 31 października br. W ramach inwestycji wykonana zostanie przebudowa drogi o długości 986 m oraz budowa chodnika o długości 750 m.

Zadanie dofinansowane jest w wysokości 80% wartości kosztów zadania przedstawionych do dofinansowania, tj. w kwocie 541 348,00 zł z dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków nawałnicy z 11/12 sierpnia 2017 r.

Materiał: Przemysław Owczarzak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)