Dziś mamy 18 listopada 2018, niedziela, imieniny obchodzą:

05 listopada 2018

Promyczki z wizytą na cmentarzu. Oddały hołd bohaterom

fot. pow

fot. pow

Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 z grupy Promyczki udały się z wycieczką na cmentarz # parafialny, aby uczcić pamięć bohaterów narodowych, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

Przedszkolaki w ciszy, modlitwie i zadumie postawili znicze przy pomniku powstańców wielkopolskich, przy mogile zbiorowej ofiar zbrodni hitlerowskich i poległych żołnierzy radzieckich, w kwaterze żołnierzy- w tym miejscu dowiedziały się o spoczywającym nieznanym żołnierzu. Zapaliły lampkę również zmarłym kapłanom z szubińskich parafii.

Krótki spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem. Szły skupione a jednocześnie zaciekawione dawną historią narodu polskiego. Poznały również budowlę drewnianego, zabytkowego kościoła p.w. Świętej Małgorzaty.

Promyczkom dzień odwiedzin miejsca cmentarnego dostarczył wiele przemyśleń i refleksji, a jednocześnie wzbudził w dzieciach szacunek i pamięć dla zmarłych.

Tekst: J. Storzyńska

Oceń artykuł: 22 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

JADALNIE
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Sprawdzanie świateł
Meble łazienkowe
Sprzedaż opon
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)